Technologie

Hyundai “uçan otomobil” için ön gösterim müjdesihyundai uçan otomobil

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Hyundai, alanın geleceğini yani uçan otomobil dönemini gözler önüne sermek adına CES 2020’ye işaret ediyor.

Hyundai, hatırlarsınız geçtiğimiz ay kurulan Urban Air Mobility Division ile gündeme gelmişti. Bu departman ile firma direkt olarak uçan otomobil gibi geleceğin araçlarına odaklanacaklarını aktarmıştı. Şehirler içindeki ulaşımın havaya taşınacağını iyi bilen ve bu bağlamda uçan taksi tarafına da odaklanan firma, biliyorsunuz süreçte çok ciddi düşünüyor. Kurulan yeni departmanın başına eski NASA mühendisi, havacılık tarafında 30 yıllık tecrübeye sahip Dr. Jaiwon Shin‘i geçiren firma, CES 2020 fuarını da boş geçmeyeceğini duyurdu. Resmi açıklamaya göre firma fuar kapsamında ilk Personal Air Vehicle (PAV) konseptini görücüye çıkartacak. Hyundai aynı zamanda bir otonom yer aracı ile uçan taksiler arasında geçiş merkezi konseptlerini de gösterecek deniyor. Uçan otomobil modelini kişisel kullanımdan çok “uçan taksi” konseptinde hazırlayan yani büyük şehirlerde yolcu taşımaya odaklanan firma, gelecek için heyecan verici işlere imza atıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai geleceğin önemli isimlerinden

Bunun daha önce de söylemiştik. Günümüzde her ulaşım firmasının uçan otomobil / uçan taksi tarafına yatırım yapması gerekiyor. Bu alanın önümüzdeki 20 yıl içerisinde tam 2 trilyon dolarlık bir sektör oluşturacağı belirtiliyor. Bu alanda, özellikle de uçan taksi tarafında Boeing ve Airbus gibi uçak üreticisi dev isimler de yatırım yapıyor. Biliyorsunuz Türkiye’de bir uçan araç geliştiriyor. Hyundai’nin gelecek görüşüne detaylı bir bakış atmak için CES 2020’ye iple çekiyor.

İlginizi Çekebilir

18 pervaneli uçan taksi

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!