Anime || Manga

Dies Irae’yi İzlemeden Önce Bu Yazımızı Okumalısınız!

Bugün beğendiğimiz animelerden olan Dies Irae’yi tanıtıyoruz!


  • Yıl 1945 , Sovyetler Birliğinin berline adım atmasıyla birlikte bir çok insan,büyücü olarak korkunç bir ritüeli gerçekleştirmek adına bir araya gelirler.
  •  Amaçları 13 kutsal süvariyi diriltmek ve gereksiz savaş kayıplarını azaltmaktır. Ama bu aslında halk arasındaki bir hikayedir. 
  • Bilindiği kadarı ile insan görünümündeki şeytanlar dirilecek ve savaşın gidişatını tamamen değiştireceklerdir.
  •  Nazi almanyası çökmüş 60 ve yıl geçmiştir , Fujii Ren arkadaşı Shirou ile olan kavgası sonrası psikiyatri hastanesinde kısa süre tedavi olmuş ve taburcu olmuştur.
  • Hayatını düzene koymak için çıktığı yolda bazı tehlikelerle karşılaşacak ve geçmişden gelen tehlike için elinden geleni yapmaya çalışacaktır.Bunlar olurken kendisinin de büyücü olduğunu öğrenecektir ve işler kızışacaktır…


Bazı önemli karakterlerimiz;

Ren Fujii;

Arkadaşı Shirou ile bir kavgası nedeniyle 2 ay sonra hastaneden ayrıldı, o zamandan beri Shirou’suz normal bir hayat yaşamaya söz verdi.

 Kasumi’den transfer olduktan sonra gizemli güçler almaya başladı ve sonunda LDO’ya üye olan Kei Sakurai’nin yardımıyla ve ek bir eğitimle onları

 kullanmayı öğrenecekti.


Shirou Yusa;


Ren’in çocukluğundan beri en iyi arkadaşıydı. Her türlü alanda yetenekli bir dahi, ancak bunun sonucunda hayatı sıkıcı buluyordu. Sürekli bir heyecan arıyor ve umursamaz bir tavır takınıyor ve bunun yüzünden Ren ile acımasızca bir savaşa girişti. Sonuçta arkadaşlıklarını mahvetti. Bu olaydan sonra okuldan ayrıldı ve izini kaybettirdi. Taki yaşanacak bir olaya kadar.


Puanı: 5.5/10

Bölüm Sayısı: 11

Yıl: 2017

Kategoriler: Aksiyon, Askeri, Süper Güçler, Büyü

Daha çok anime makalesi okumak isterseniz anime manga kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"