Technologie

iPhone 11 ailesine yönelik önemli “aydınlatma” hamlesiiPhone 11 Apple

Teknoloji devi Apple, iPhone 11 ve 11 Pro / 11 Pro Max sahiplerini sevindirecek bir çalışma içerisinde bulunuyor. Bunun arkasında aydınlatma yer alıyor.

Apple, gelen bilgilere göre iPhone 11 ailesine özel aydınlatma ürünleri için bir MFi lisanslama programı başlatmış durumda. MFi (Made-for-iPhone) lisansı, Apple tarafından onay verilmiş üçüncü parti iPhone ve diğer Apple ürünlerine yönelik aksesuarlara veriliyor. Bu lisansa sahip aksesuarların iPhone ya da diğer Apple ürünleriyle tam uyumlu çalıştığı garanti altına alınıyor. İşte bu süreç yakında aydınlatma ürünlerine de gelişleyecek deniyor. Bu konuda belirlediği kuralları / özellikleri üreticiler ile paylaştığı söylenen firma, yeni iPhone’ların fotoğraf gücünü daha da artıracak gibi görünüyor. MFi’lı aydınlatma / flaş / ışık aksesuarlarının iPhone 11 ailesi ile tam uyumlu çalışacağı ve Lightning portu üstünden deklanşör gecikmesi olmadan, yerleşik flaş ile senkronize şekilde çalışabileceği aktarılıyor. Bu altyapı sayesinde harici flaş ya da olası profesyonel ışık birimlerinin Bluetooth bağlantıya ya da harici bir uygulama ihtiyaç duymacağı da söyleniyor. Ayrıca bu altyapıda bünyesinde flaş olan bataryalı kılıfların da hazırlanabileceği belirtiliyor. Ancak bu altyapıda ilk ürünleri ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 ailesiyle fotoğrafçılık konusundan çıtayı yükselten Apple, gelecek için kendi internet uydularını geliştiriyor

Evet bu konu kısa süre önce ortaya çıkmış ve çok ses getirmiş durumda. Bloomberg’in haberine göre iPhone ve aynı zamanda iPad tarafına yönelik uydu üstünden veri aktarma amacıyla çalışmalar yapıyor. Firma elde edilen bilgilere göre gelecekteki cihazlarına uzaydan internet aktarımı yapmak istiyor. Apple’ın ayrıca navigasyon sürecini çok daha hassas hale getirecek uydu sistemleri geliştirdiği de aktarılıyor. Bu konuda bağlantı ve uzay alanında uzman birçok mühendisi bünyesine dahil ettiği aktarılan firma, bu konuda oldukça ciddi görünüyor. Apple ciddi ciddi kendi internet uydularını tasarlıyor izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12 bu tasarımla karşımıza çıkabilir

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!