Technologie

iPhone 12 ailesinden sızdırılan oldukça önemli kamera sistemiiPhone 12

2020 Eylül ayında karşımıza çıkacak iPhone 12 modellerine yönelik sızıntılar devam ediyor. Aile için bu sefer önemli bir kamera detayı var.

Ortaya çıkan genel hatlarına aşağıda ulaşabileceğiniz iPhone 12 ailesi, gelen son bilgilere göre “sensor-shift (Sensör kaydırma denilebilir)” isimli bir sisteme sahip olacak. Bu sistem temel olarak bir görüntü sabitleme teknolojisi olarak geçiyor. Bu sadece “Pro” modellere özel olacak sistem sayesinde görüntü sabitleme işlemcinin lensten değil direkt olarak sensörden yapılacağı belirtiliyor. Bunun elbette önemli artıları oluyor. İlk olarak lenslerin boyutu ufaltılabiliyor. İkinci ve en önemli fayda ise tüm kameralar için görüntü sabitleme oluyor. Söylendiği kadarıyla yeni ailede sensor-shift teknolojisi sayesinde ultra geniş açı kamerada dahi görüntü sabitleme sunulacak. Bu arada hareketli sensörün, birden fazla fotoğraf ile çok yüksek çözünürlükte fotoğraf çekebilme desteği getirme ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi merak uyandırıyor

Ailenin en altında yer alan iPhone 12 modeli, söylendiği kadarıyla 5,4 inç OLED ekran, çift arka kamera ve 699 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Yeni seride bir de 12 Max modeli yer alıyor. Bu model ise 6,1 inç OLED ekran, çift arka kamera ve 799 dolar başlangıç fiyatı ile geliyor. Daha sonra ise karşımıza iPhone 12 Pro çıkıyor. Bu modelin 6,1 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü ve 999 dolar başlangıç fiyatıyla yolda olduğu aktarılıyor. 12 Pro Max ise tam 6,7 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü ve 1.099 dolar başlangıç fiyatıyla geliyor. Tüm ailede 5G destekli versiyonların sunulacağını da belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni 16 inç MacBook Pro modeli

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!