Wissenschaft

Kara Şimşek hayranı KITT’in kopyasını yaptı

1982 yılında yayına giren ve kült bir klasik haline gelen Amerikan televizyon dizisi Kara Şimşek, dünya çapında bir çok hayrana sahip oldu. Kara Şimşek’in sürücüsü Michael Knight rolündeki David Hasselhoff’u insanlar çok sevmişti ancak asıl ilgi KITT’in üzerindeydi.

Dizinin senaryosuna göre Knight Industries tarafından yapılan Kara Şimşek, yani KITT kendi yapay zekasına sahip bir bilgisayar tarafından yönelitilen, adeta yokedilemeyecek kadar güçlü ve sayısız sıradışı özellik barındıran özel bir arabaydı. Sürücü Michael Knight ve KITT ikilisi gizli ve zorlu görevleri birlikte yerine getiren bir takımdı.

Şüphesiz ki 80’ler kuşağında olan dünyadaki birçok insan gibi biz Türkler de bu diziyi o dönem çok sevmiştik. Hatta dizinin fanı olup da Kara Şimşek gibi bir arabaya sahip olmayı haya etmeyen var mıydı? Bizimkisi belki bir hayal olarak kaldı ancak Amerikalı Chris Palmer bu hayalini gerçeğe dönüştürdü.

1991 model Pontiac Trans Am GTA’yı satın alan Palmer, 3 yıllık yoğun bir uğraşı sonucunda bu ikonik aracın mükemmel bir kopyasını ortaya çıkarmayı başardı. Mükemmel diyorum, çünkü hem dış görünüş, hem de iç tasarım olarak özgün KITT dizaynında ne varsa tüm detayları ile oluşturulmuş. Aşağıda yer alan videoda sizin de göreceğiniz gibi adeta KITT karşımızda ve Chris Palmer da bu eseriyle sokaklarda büyük bir keyifle geziyor. Açıkcası bu görüntüleri görüp de Chris’e imrenmemek mümkün değil

Kaynaklar:

hiconsumption.com
bitrebels.com

Daha çok bilim makalesi okumak isterseniz bilim kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"