Sozialen Medien

#Kendi filminde rol alan 10 yönetmen #SosyalMedya #Tv #BB

Kendi filminde rol alan 10 yönetmen

Otör yönetmenlerin ortaya koyduğu projelerde her bir noktada iz bıraktığı yadsınamaz bir gerçek olsa da, bazıları beklenmedik sürprizlerle seyirci karşısına çıkabiliyor. Geçmiş yıllardan günümüze birçok yapımda ünlü yönetmenlerin kendilerine ufak roller yarattığını görmek mümkün.

Bazı yönetmenler
bir figüran olarak yer aldıkları sahnede belirgin şekilde göze
çarpıyor olsalar da, bazı performanslar ise tamamen sürpriz
niteliği taşıyor.

İşte kendi
filminde rol alan 10 yönetmen!

George Lucas, Revenge of the Sith

Star Wars evreninin yaratıcısı George Lucas’ın utangaç bir kişiliğe sahip olduğu tüm ekibin yanı sıra kendisinin de üzerinde durduğu bir gerçek. Bu yönü nedeniyle özellikle Harrison Ford gibi oyuncularla çekimler esnasında birtakım problemlerle karşı karşıya kalan Lucas, utangaçlığını en azından bir sahne için kenara atmış gibi gözüküyor.

  #Marvel-Kollaps nach Avengers 4: Ausgerechnet ein MCU-Bösewicht muss jetzt alles retten

Prequel filmlerin sonuncusu olan Revenge of the Sith’de yer alan Anakin’in Palpatine ile buluşmak için opera evine girdiği sahnede George Lucas’ı görmek mümkün. Ünlü yönetmen, Baron Papanoida olarak sahnede kendisine yer vermiş.

Martin Scorsese, Taxi Driver

Martin Scorsese, en iyi anlaştığı kadroyla neredeyse tüm yapımlarında beraber çalışmayı tercih etmiş bir yönetmen. Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci gibi sinemanın dev isimleri Scorsese ile özdeşleşmiş durumda.

Scorsese, Taxi Driver filminde Travis’in taksisine binen ve arka koltuktan eşini izleyen ürkütücü adam olarak yer alıyor.

Quentin Tarantino, Pulp Fiction

Pulp Fiction, yalnızca Tarantino hayranları için değil sinemaya ilgi duyan herkesin sevdiği bir klasik. Tarantino’nun imza işlerinin başında gelen filmde usta yönetmeni son derece akılda kalıcı bir rolde izlemek mümkün.

  #Benim Adım Melek 24.Bölüm Fragmanı ve Özeti #SosyalMedya #Tv #BB

Vincent ve Jules’un
ceset saklamak için bir yer aradıklarında akıllarına gelen isim
olan Jimmy, usta yönetmenin ta kendisi.

Peter Jackson, Lord of the Rings

The Lord of the Rings, çığır açan CGI’larından kurulan setlerine kadar birçok yönüyle sinemanın unutulmaz üçlemelerinden biri. Görkemli üçlemenin arkasındaki isim olan Peter Jackson, hem üçleme de hem de The Hobbit filminde kısa bir sahnede yer alıyor.

The Fellowship of the Ring’de Jackson’ı elinde havuç tutan sarhoş adam olarak izlemek mümkün. Bu sahne oldukça hızlı bir şekilde geçse de, dikkatli hayranların gözünden kaçmamış.

Taika Waititi, Thor: Ragnarok

Thor serisinin üçüncü filmi, yönetmen Taika Waititi ile birlikte farklı bir tona evrildi. Hayranlar tarafından serinin ilk iki filmi aksine Waititi’nin de etkisiyle olumlu yorumlar alan Thor: Ragnarok’da son dönemin başarılı yönetmeni Waititi önemli bir role sahip.

  #Aaron Eckart spielt Gerald Ford

Filmin yan karakterlerinden Korg’u seslendiren isim, Taika Waititi. Yönetmeni görme şansı yakalayamasak da hikayede kayda değer bir rolü bulunan Korg’un sesiyle kadroda yer alıyor.

Alfred Hitchcock, North By Northwest

Korku türünün usta ismi Alfred Hitchcock, unutulmaz filmlerinden North By Northwest’e kısa bir sahneyle konuk oluyor. Filmin başlangıcında otobüse binmeye çalışırken kapı yüzüne kapanan Hitchcock’u izlemek mümkün.

Aynı Jackson’ın
sahnesi gibi son derece hızlı şekilde geçen bu görüntü, usta
yönetmen için oldukça değerli bir hatıra.

Francis Ford Coppola, Apocalypse Now

Coppola, The Godfather serisi ile sinemaya en büyük değerlerinden birini kazandıran yönetmen. Kendisini Apocalypse Now filminde bir televizyon yönetmeni olarak görüyoruz. Vietnam Savaşı’nın oynanmamış görüntülerini kaydetmek isteyen Coppola, bir karakterden ziyade kendi olarak filmde yer almış durumda.

  #maybrit illner bleibt die gefragteste Politik-Talkshow in Deutschland

Roman Polanski, Chinatown

Roman Polanski, son dönemin en tartışılan isimlerinin başında gelse de kendisinin beyazperdeye katkıları her sinema sever için büyük önem taşıyor. Halihazırda karanlık bir tür olan noir’ın karanlık dozunu arttıran Polanski’nin Chinatown’ı, çoğu otoritenin gözünde tarihin en iyi senaryosuna sahip.

Yönetmen, Jake
Gittes’i bıçakla kesen adam olarak kısa bir oyunculuk
performansı sergiliyor.

M. Night Shyamalan, Signs

Plot twistleriyle ünlü yönetmen Shyamalan, uzaylı istilası temalı filmi Signs’da gözüküyor. Mutfağına bir uzaylıyı kitleyen Ray karakterine hayat veren yönetmen, yer aldığı sahnede başarılı bir oyuncu performansı sergiliyor.

Wes Craven, Scream

Klasik korku türünün en önde gelen isimlerinden Wes Craven, aynı zamanda yönetmen rolleri arasındaki en komik olanını da canlandırmış durumda. Craven’ı Scream filminde hademe olarak izleme şansı yakalıyoruz.

  #Ein neues Spiel beginnt im neuen Trailer zu Saw: Spiral mit Chris Rock

Sahne son derece
kısa olsa da korku türünün ünlü yönetmenini böyle bir rolde
izleme şansı yakalamak oldukça değerli.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"