Allgemeines

#Klişelerden Sıkılanlara: Popülaritenin Gölgesinde Kalan 14 Başarılı Film #SosyalMedya #Tv #BB

Klişelerden Sıkılanlara: Popülaritenin Gölgesinde Kalan 14 Başarılı Film

Her ay onlarca her yıl ise binlerce film vizyona giriyor. Bunlardan bazıları ise gerek reklamları gerekse oyuncuları nedeniyle diğerlerinden çok daha fazla popüler oluyor. Aslında on binlerce film vizyona girmesine rağmen biz yalnızca birkaçından bahsediyoruz. Popüler olmayanların “iyi” olmayacağı algısı yaratılıyor ister istemez. Oysaki durum böyle değil. 2019’da neredeyse 11 bin yeni film vizyona girdi. Bazıları gerçekten şaşırtıcıydı, ancak ticari olarak daha başarılı meslektaşlarının gölgesinde kaldılar. Bu yüzden bugün size pek popüler olmayan ancak kesinlikle olağanüstü olan filmler hakkında bilgi vereceğiz. Dünyadaki tüm filmleri izleyen ve sıra dışı bir şey arayan hevesli sinema müdavimlerinden biriyseniz, bu listemiz tam size göre. İşte popülaritenin gölgesi altında kaldığı için ışığını yansıtamayan başarılı filmler…

1. Togo / 8.1

başarılı filmler


ABD yapımı bu filmin başrolünde efsane aktör William Dafoe’yi izliyoruz. Film, kasabayı etkisi altına alan salgının tedavi edilmesi için zorlu bir yolculuğa çıkan bir adam ve köpeğin hikayesini konu ediyor. Alaska Nome şehrinin yaşadığı bu korkunç salgında, Leonhard Seppala ve Togo adlı köpeği binlerce insanın hayatını kurtarmak için çare arıyor.

  #Neue MagantaTV-Updates: Fehler beim Sendersuchlauf behoben


2. Waves / 7.8

başarılı filmler


Romantizmin doruklara çıktığı bu filmin konusu ise şöyle;

Tyler her zaman acele eden ve her şeyi bir anda yapmaya çalışan bir genç. Oldukça mutlu ve gelecek kaygısı da yok. Öyle görünüyor ki hayatı gayet iyi gidiyor. Ancak Tyler, istekli olduğu sporlarda mükemmelleşmeye çalışırken, sağlığını unutuyor. Çektiği acıları görmezden gelerek antrenmanlarına devam ediyor. Öte yandan kız arkadaşıyla da problemler yaşıyor ve toz pembe olan hayatı bir anda kararıyor.

3. The Farewell / 7.7

başarılı filmler


Bu film ise Altın Küre Ödülleri ve BAFTA Ödülleri için 2 kez aday gösterildi.

Başarılı filmler arasında olan The Farewell’de ana karakter, Çin’den ABD’ye taşınan genç ve yetenekli bir yazardır. Tüm radikal değişiklikleriyle onu cesaretlendiren ve yurtdışına taşınma kararını destekleyen anneannesini özlüyor. Bir noktada kız, büyükannesinin çok hasta olduğu ve yaşamak için çok zamanı olmadığı konusunda bilgilendirilir. Bütün aile, yakında öleceğinden şüphelenmeyen sevgili akrabalarına veda etmek için bir araya gelir.

4. The Boy Who Harnessed the Wind / 7.6

başarılı filmler


Bu film ise William Kamkwamba’nın gerçek hikayesine dayanan biyografik bir dram.

  #Uzman İsim Rookie: “Beklentim Orta Vadede Düşüş Yönünde”

William oldukça zor şartlarda yaşamını sürdürüyor. Hatta ailesinin maddi durumu kötü olduğu için okula gidemiyor. Ancak bir şekilde elektrik mühendisliği ve enerji üretimi üzerine kitaplar okuduğu okul kütüphanesini ziyaret etme şansı kazanır. Köyünde korkunç bir kuraklık başladığında ise, herkesi açlıktan kurtaracak bir rüzgar jeneratörü inşa etmeye karar veriyor. Ancak bunu yapmak için çocuğun ailesinin sahip olduğu tek değerli şeyi feda etmesi gerekiyor.


5. Honey Boy / 7.4
Honey Boy ise senaryosunu başarı aktör Shia LaBeouf’un yazdığı bir film. Honey Boy; Shia LaBeouf’un çocukluğu ve babasıyla olan ilişkisine dayanıyor.Alma Har’el’in yönettiği bir drama filmi olan Honey Boy’da; LaBeouf, Lucas Hedges, Noah Jupe ve FKA Twigs rol alıyor. LaBeouf aslında senaryoyu rehabilitasyondayken bir terapi şekli olarak yazdı. Honey Boy, 2019’da başarılı filmler arasına girdi.

6. Spread Your Wings / 7.3

başarılı filmler


Fransız – Norveç ortak yapım bu film ise kesinlikle sizi duygulandırıp, içinize işleyecek. Thomas, oyunlardan ve aletlerden başka bir şeyle ilgilenmeyen normal bir genç. Hevesli bir ornitolog (kuş bilimcisi) olan babasıyla birlikte bir köye gidiyor..Babası yabani kazları besleyip, bilimsel deneyler yaparken, Thomas inanılmaz derecede sıkılmış hissetmeye başlıyor. Ancak, Thomas bu kaybolan kaz türünü kurtarmaya karar verdiğinde işler büyük ölçüde değişiyor. Thomas hedefine ulaşmak uğruna heyecan verici ve hatta tehlikeli bir yolculuğa başlıyor.

  # Trotz drohendem Options-Ablauf – Experten bleiben zuversichtlich

7. Exit / 7.1
Güney Kore sinemasının son zamanlardaki başarısı malum. Parazit filmi adeta 20192a damgasını vurdu. “Exit” filmi de Güney Kore sinemasının başarılı örneklerinden biri. Aksiyon – komedi türündeki bu filmin konusu ise şöyle;

Yong-Nam 30 yaşında, işi olmayan ve hala ailesiyle birlikte yaşayan biri. Ailesi onu işe yaramaz biri olarak görüyor ve genç yeğeni bile amcasından utanıyor. Başarılı olduğu tek şey ise; tırmanış yapmak. Bu yeteneğin bir gün bütün ailesini kurtarmasına yardım edeceğini kim bilebilirdi?

8. Motherless Brooklyn / 6.9
Motherless Brooklyn, yaratıcılarına sayısız aday ve zafer getiren Edward Norton’un yönettiği bir Amerikan suç draması.

Lionel Essrog, Tourette sendromu olan özel bir dedektif. Akıl hocasının ve tek arkadaşı Frank’in katilini bulmaya çalıştığı bir davaya başlar. Bu soruşturma ise onu yavaş yavaş onu Brooklyn’in tehlikeli gecekondu mahallelerine, Harlem’in caz kulüplerine ve güçlü politikacıların lüks salonlarına getirir.


9. Luce / 6.8
ABD yapımı drama türündeki bu film, sinema için prestijli ödüllerinden biri olan Independent Spirit Awards (Bağımsız Ruh Ödülleri)’da 3 dalda aday gösterildi.

Filmin konusuna gelecek olursak; Luce, havalı bir lise öğrencisi ve okulda da oldukça popüler. Hem sporda hem de teorik derslerde oldukça başarılı. Öğretmenleri ve koruyucu ebeveynleri ise onunla gurur duyuyor. Kızlar da dikkatini çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Ancak bir gün garip ve korkutucu bir makale yazıyor, ardından onu çevreleyenlerin tutumları büyük ölçüde değişiyor.

  #Disgaea 6: Defiance of Destiny erhält Termin & bringt vier bekannte Gesichter zurück

10. Fahim, the Little Chess Prince / 6.7
Fransa yapımı bu komedi filminde ise babasıyla birlikte kendi ülkesini Bangladeş’i terk edip Paris’te yaşamaya çalışan Fahim’in hikayesi anlatılıyor. Satranç dehası olan Fahim, Fransa’nın en seçkin ustalarından Sylvain ile tanışıyor. Ve Sylvain ile olan dostluğu, hayatına yeni bir anlam kazandırıyor.

11. Dreamland / 6.7
ABD yapımı bu film ise izleyicileri 1930’lara geri götürüyor. 17 yaşındaki Eugene Evans’ın aile çiftliği, Büyük Buhran nedeniyle yıkılmak üzere. Genç adam, ailesinin ne pahasına olursa olsun evlerini kurtarmasına yardım etmeye karar veriyor. Bunun içinse bulana iyi bir ödülün verileceği kaçak bir soyguncuyu aramaya başlıyor. Polisi ustaca bypass etmeyi ve suçluyu daha önce bulmayı başarıyor, ancak onu tanımak tüm planlarını büyük ölçüde değiştireceğe benziyor.

12. Anna / 6.6
Fransa – ABD ortak yapımı olan aksiyon türündeki bu filmde ise 1980’lerin sonunda Moskova’da yer alan bir Fransız modelleme ajansının temsilcisi, Anna adlı bir kıza Paris’te model olma şansı sunuyor. Ancak Anna’nın gerçek mesleği ve görevi çok daha farklı; KGB’nin emirleriyle insanlardan kurtulmak. Anna, başarılı filmler arasında.

  #Störung bei Google: Mehrere Dienste lahmgelegt


13. Under the Silver Lake / 6.5
Kara komedi türündeki bu film, aynı zamanda bir o kadar da gerilim dolu.

Ana karakter Sam, özel bir dedektif olmakla ilgilenen amaçsız ve çekici olmayan bir adam. Bir keresinde ise havuzdayken, gizemli komşusu ile karşılaşıyor ve hemen ona aşık oluyor. Ertesi gün komşusu iz bırakmadan kaybolur ve Sam onu ​​ne pahasına olursa olsun bulmaya karar verir. Bir tür kanıt bulmaya çalışırken, şifreli mesajlar gibi görünen bazı şeyler bulur ve aniden küresel bir komploya karıştığını fark eder.

14. Put Grandma in the Freezer / 6.1
İtalyan yapımı bu romantik komedi türündeki film, kriz anlarında birinin nasıl hayatta kalabileceğini anlatıyor.

Claudia, büyükannesinin emekli maaşı sayesinde sanat stüdyosunu döndüren ve Roma’da yaşayan fakir bir sanatçı. Büyükannesi aniden öldüğünde ise, Claduia büyükannesinin maaşını almaya devam etmek için umutsuz bir adım atmaya karar verir. Ancak işler istediği gibi gitmez ve peşine bir polis düşer.

Kaynak: 1

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"