Allgemeines

#Korku Dizileri – IMDb Puanı Yüksek Gelmiş Geçmiş En iyi Korku Dizileri #SosyalMedya #Tv #BB

Korku Dizileri – IMDb Puanı Yüksek Gelmiş Geçmiş En iyi Korku Dizileri

Korku Türünde Mutlaka İzlenmesi Gereken Tüm Zamanların En İyi Korku Dizileri

Dizi tarihine damgasını vuran ve korku dolu sahneleriyle akıllara kazınan gelmiş geçmiş en iyi korku dizilerini sizler için bir araya getirdik. IMDb puanı yüksek en iyi ve en çok izlenen korku dizilerinin yer aldığı listemizde en popüler yabancı korku dizileri yer almıştır. İşte korku türünde diziseverlerin mutlaka izlemesi gereken en iyi 15 korku dizisi…

Korku Dizileri; 


1. Castle Rock (2018 – ) – IMDb: 7.6

korku dizileri

Stephen King’in korku dolu romanlarından tanıdığımız Maine kasabasında geçen dizi hikayesi muhteşem bir kurguyla birlikte Castle Rock dizisinde izleyicilere sunulmuştur. Ünlü yönetmen Dustin Thomason’un Stephen Hawking’in eserlerinden uyarlanarak oluşturulmuş olup dizinin oyuncu kadrosunda Lizzy Caplan, Paul Sparks ve Barkhad Abdi yer almıştır.

  #ETC İkinci Bir Yüzde 51 Saldırısı Yaşadı

Tür: Dram, Korku, Gerilim

Fragman


2. Chilling Adventures of Sabrina (2018 – ) – IMDb: 7.6

korku dizileri

Fantastik bir hikayeye sahip olan dizide yarı cadı yarı ölümlü olan Sabrina karanlık güçlere karşı kendini korumaya çalışırken bir yandan da ailevi sorunlarıyla baş etmeye çalışır. Korku dolu sahneleriyle dikkat çeken Chilling Adventures of Sabrina dizisinin oyuncu kadrosunda Kiernan Shipka, Miranda Otto ve Ross Lynch rol almıştır.

Tür: Dram, Korku, Fantastik

Fragman


3. Evil (2019 – ) – IMDb: 7.6

korku dizileri

Ünlü yönetmenler Robert King ve Michelle King’in 2019 yılına damga vuran korku dizileri “Evil” rahip olmak için eğitim alan ve zorlu bir süreçten geçen David DaCosta’nın hikayesini anlatmaktadır. Kilise tarafından atandığı görevin başına geçen David sebebini bilmediği gizemli ve dehşet verici bir takım olay yaşar. Bunun üzerine harekete geçen rahip adli psikolog Katja Herbers ile birlikte olayların bilimsel kaynağını araştırırlar.

Tür: Fantastik, Gerilim Korku

Fragman


4. The Vampires Diaries (2009 – 2017) – IMDb: 7.7

korku dizileri

Vampir konulu korku dizilerinden biri olan The Vampire Diaries 8 sezon boyunca yayınlanmış olup ünlü yönetmen Julia Plec’in en uzun soluklu yapımlarındandır. Paul Wesley, Ian Somerhalder ve Candice King’in oyuncu kadrosunda yer aldığı dizi büyücülerin, cadıların, vampirlerin ve hatta ölüp dirilenlerin yaşadığı korkunç bir kasabada yaşananları anlatmaktadır. Mystic Falls ismiyle anılan kasaba iyiliğin ve kötülüğün temsilcisi olan iki vampir kardeş Damon ve Stefan’ın savaşına sahne olur.

Tür: Fantastik, Korku

Fragman


  #„ABBA live in Concert“: ProSieben zeigt heute HD-Fassung des einzigen Konzertmitschnitts

5. The Terror (2018 – ) – IMDb: 8.0

korku dizileri

Ünlü yönetmen David Kajganich’in 2018 yılında yayınlanmaya başlayan başarılı dizisi The Terror 1847 yılında yaşanan gerçek bir hikayeyi konu edinmiştir. Northwest Passage’yi bulmak için yola çıkan Kraliyet Donanmasında zorlu koşullar ve ümidini yitiren insanlar bir takım sorunlara sebep olurlar. Ancak bu uzun yolculuk gemideki herkesi yavaş yavaş etkisi altına alır ve paranoyakça düşünceler ortaya atılmaya başlanır. Keşif yapmak için gelen Kraliyet donanması askerleri büyük bir hayatta kalma mücadelesi içerisinde korku dolu anlar yaşayacaklardır.

Tür: Korku, Dram, Gerilim

Fragman


6. American Horror Story (2011 – ) – IMDb: 8.1

korku dizileri

Her sezonunda farklı bir hikayeyi konu edinen dizi muhteşem senaryosu ve usta oyuncu kadrosuyla dikkat çekmektedir. Dizi, senaryosunda lanetli evleri, akıl hastalarını ve paranormal olayları anlatmakta olup korku dolu sahneleriyle en iyi korku dizilerinden biri olmuştur. American Horror Story’nin oyuncu kadrosunda Emma Roberts, Sarah Paulson ve Kathy Bates yer almıştır.

Tür: Dram, korku, Fantastik

Fragman


7. Penny Dreadful (2014  – 2016) – IMDb: 8.2

korku dizileri

Ünlü yönetmen John Logan imzalı efsanevi korku dizisi Penny Dreadfull dizisi hikayesi Viktoryan döneminde geçmekte olup Dr. Frankenstein, Dracula ve Dorian Gray gibi korku türünün en bilindik karakterlerine yer vermiştir. Oyuncu kadrosunda Eva Green, Josh Hartnett ve Timothy Dalton ‘un yer aldığı Penny Dreadfull polisiye ve korku türünü bir araya getiren mutlaka izlenmesi gereken dizilerdendir.

Tür: Dram, Korku, Polisiye

Fragman


  #Schöne Radtouren durch Brandenburg – Das Umland an der frischen Luft entdecken

8. The Walking Dead (2010 – ) – IMDb: 8.2

korku dizileri

2010 yılında başlayan ve 11 sezon boyunca ekranlardaki yerini alan Yürüyen Ölüler adlı dizi tüm zamanların en popüler yapımlarından biri olmuştur. Büyük bir izleyici kadrosuna sahip The Walking Dead’ın konusu insan etiyle beslenen zombilere karşı hayatta kalma mücadelesi veren bir grup insanı anlatmaktadır. Robert Kirkman’ın aynı isimli çizgi romanından dizi senaryosuna uyarlanan yapımın yönetmenliğini Esaretin Bedeli ve Yeşil Yol gibi sinema tarihinin en iyi filmlerine imza atan ünlü yönetmen Frank Darabont yapmıştır.

Tür: Dram, Korku

Fragman


9. Bates Motel (2013 – 2017) – IMDb: 8.2

korku dizileri

İzleyenlerinin hayran kaldığı ve içlerinde sürekli bir merak duygusu bırakan ünlü film PHYSCO’nun ana karakteri Norman Bates’in sapık karkterine bürünmeden önceki hayatını konu edinen Bates Motel dizisi filmde anlatılan hikayenin öncesine giderek bu ikonik karakterin gerçeklerini ortaya koymaktadır. 5 sezon boyunca yayınlanan dizinin yönetmenliğini Anthony Cipriano yapmıştır.

Tür: Dram, Polisiye, Gerilim

Fragman


10. The Originals (2013 – 2018) – IMDb: 8.2

korku dizileri

Netflix orijinal yapımı olan korku dizisi The Originals dizinin yönetmenliğini Julie Plec yapmaktadır. 5 sezon boyunca yayınlanan dizinin konusu ise Vampir Günlükleri dizisinin devamı niteliğinde olup Mikaelson ailesinin yıllar sonra tekrar New Orleans ‘a taşınmasını ve şehri tekrar yönetmek için cadılarla işbirliği yapmasını anlatmaktadır. The Originals isimli korku dizisinin oyuncu kadrosunda Joseph Morgan, Daniel Gillies ve Phoebe Tonkin yer almıştır.

Tür: Korku, Dram, Fantastik

Fragman


  #WDR erzählt „Vom Winde verweht“ aus schwarzer Perspektive

11. Supernatural (2005 – ) – IMDb: 8.4

korku dizileri

15 sezondur yayınlanan ve dizi tarihinin en çok izlenen yapımlarından biri olan Supernatural dizisinin konusu ana karakterler olan Dean ve Sam Winchester adlı kardeşlerin doğa üstü güçlere sahip olan yaratıklara karşı verdikleri mücadeleyi anlatmaktadır. Henüz küçük yaşlardayken annelerini kaybeden iki kardeş babalarıyla birlikte avcılık yaparak büyürler. Ancak Sam genç yaşında farklı bir hayat yaşamak isteğiyle ailesini geride bırakıp üniversiteye gider. Bir süre sonra abisinden bir mektup alan Sam babasının kayıp olduğunu öğrenir ve abisiyle birlikte babasını aramaya koyulur.

Tür: Korku, Gerilim, Fantastik

Fragman


12. Hannibal (2013 – 2015) – IMDb: 8.5

korku dizileri

Sinema tarihinin en korkunç ve dehşet  verici karakterlerinden Hannibal Lecter’in yer aldığı dizi de kendisine Red Dragon ismini veren bir seri katilin peşine düşen FBI ajanı Will Graham’ın hikayesi anlatılmıştır.  Dizinin başrollerinde Hugh Dancy, Mads Mikkelsen ve Gillian Anderson rol almışlardır.

Tür: Dram, Korku, Gerilim

Fragman


13. Inside No.9 (2014 – ) – IMDb: 8.5

korku dizileri

Komedi ve Korku duygularını bir arada sunan başarılı dizi her bölümünde farklı karakterlerin yaşamlarını konu edinmekte olup 9 numaralı apartman dairesinde yaşananları aktarmaktadır. Steve Pemberton yaratıcılığında ortaya çıkan dizide sıradan olaylar bir anda akıl almaz bir hale bürünerek korku ve gerilim dolu sonlarla bitiyor.

Tür: Korku, Gerilim

Fragman


  # Europäische Zentralbänker prgnostizieren: Digitaler Euro dauert noch mindestens fünf Jahre

14. The Haunting of Hill House (2018 – ) – IMDb: 8.7

korku dizileri

Shirley Jackson’un aynı adlı romanından uyarlanan korku dizisi bir arada büyüyen ve daha sonra yolları ayrılan 5 kardeşin yıllar sonra doğdukları eve yani Tepedeki eve dönmeleriyle başlayan bir takım olayları anlatmaktadır. Herkes tarafından perili köşk olarak anılmaya başlanan evde gizemli yaratıklar ve hayaletlerin olduğu söylenmektedir. Bu sırada yolları tekrar kesişen 5 kardeş evlerine dönerek geçmişten gelen olaylarla ve hayaletlerle yüzleşirler. Korku türünün en iyi dizilerinden biri olan “Tepedeki Ev” ünlü yönetmen Mike Flanagan imzalı bir yapımdır.

Tür: Dram, Korku

Fragman


15. Stranger Things (2016 – ) – IMDb: 8.8

korku dizileri

Matt Duffer ve Ross Duffer ikilisinin yönetmenliğini yaptığı başarılı dizi son yılların en iyi ve en popüler dizilerinden olmuştur. Dizinin ana merkezinde anlatılan konu küçük bir çocuğun kaybolması üzerine annesinin her yerde onu aramasını anlatmaktadır. Ayrıca sebebi bilinmeyen olaylar ve gerilim dolu sahneler dizide dikkat çeken diğer detaylardandır. Winona Ryder, David Harbour ve Cara Buono’nun oyuncu kadrosunda yer aldığı dizi muhteşem senaryosunda 80’li yılların korku türü yapımlarına da değinmiştir.

Tür: Fantastik, Gerilim, Korku

Fragman

Önerilen İçerik: Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 10 Korku Dizisi 

BuradaBiliyorum.Com 

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"