Technologie

LG, 8K Ultra HD TV’lerde bir ilke imza atıyorLG 8K TV

LG, 4K çözünürlüğün ardından hayatımıza giren 8K teknolojisi ile ilgili güzel bir haber paylaştı. LG, 4K TV’lere oranla 4 kat, HDTV’lere oranla 16 kat daha fazla ayrıntı sağlayan yeni nesil “8K Ultra HD” ürün ve hizmetlerini tanımlamak için Tüketici Teknolojileri Birliği tarafından belirlenen sıkı standartlardan fazlasına sahip TV’lerinin dünyada ilk olduğunu duyurdu.

Resmi 8K Ultra HD tanımı ve logosu, 8K Ultra HD gereksinimlerini karşılayan ürünlerin perakendeciler ve tüketiciler tarafından daha iyi tanınmasına yardımcı olmak amacıyla ABD merkezli CTA (Consumer Technology Association) tarafından geliştirildi. LG, CES 2020 Teknoloji Fuar’ında ilk kez sahneye çıkacak olan Gerçek 8K TV’leri ile, çözünürlük, dijital girişler, yüksek dinamik aralık, çözünürlük yükseltme, bit derinliği ve ölçüm metodolojisi ile ilgili olanlar dahil olmak üzere CTA’nın özel gereksinimlerini standartların üzerinde karşılayan ilk şirket olma özelliğini taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

8K LG TV’ler 8K UHD logosuyla geliyor

2020 Ocak ayından itibaren her LG 8K TV, üzerinde CTA’nın 8K UHD logosunu taşıyacak. Yeni 2020 modelleri,  SIGNATURE OLED 8K ve 8K NanoCell TV olmak üzere iki kategoride Gerçek 8K TV’ler sunan tek üretici olarak LG’nin liderlik pozisyonuna katkı sağlıyor. Bahsi geçen modeller CM değerlerini yüzde 90 aralığında sağlarken, sektördeki diğer bazı modeller çok daha düşük çift basamakta kalıyor.

LG’den konu hakkında açıklama

LG Ev Eğlence Sistemleri Şirketi, Ar & Ge’den Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Nam Ho-jun, “CTA, tüketici teknolojisinde endüstri otoritesi olarak kabul ediliyor. LG’nin CTA 8K UHD logosunu kullanması, LG Gerçek 8K TV’nin tüketicilere bekledikleri izleme deneyimini sunacağı konusunda net bir mesaj iletiyor. LG’nin 2020 8K TV serisinin TV sektöründe yeni bir standart oluşturmasını bekliyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Motorola Razr efsanesi yeniden doğdu

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!