Technologie

Mac Pro’nun “raf tipi kasa” versiyonu Türkiye’de satışa çıktı – BB

Apple tarafından WWDC 2019 kapsamında tanıtılan profesyonellere yönelik yeni bilgisayar Mac Pro için beklenen “raf tipi kasa” versiyonu da satışa çıktı.

Apple‘ın “Rendeye” benzetilen yeni bilgisayar modeli Mac Pro, geçtiğimiz ay global olarak satışa sunulmuştu. Türkiye’de de elde edilebilir hale gelen modelin satışa çıkmasıyla öğrendiğimiz sürpriz versiyonu raf tipi kasa da şu an elde edilebilir durumda. Türkiye’de de çıkan modelin başlangıç fiyatı tam 46.999 TL seviyesinde yer alıyor. Bu fiyat karşılığında 8 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 32 GB RAM, bir adet AMD Radeon Pro 580X ekran kartı ve 256 GB SSD sunuluyor. Elbette burada da özelleştirme seçenekleri mevcut. Model en üstte tam 430 bin TL‘ye 28 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 12 x 128 GB DIMMs kombinasyonuyla tam 1.5 TB RAM, ber biri 2 x 32 GB HBM2 belleğe sahip iki adet Radeon Pro Vega II Duo ekran kartı ve 8 TB SSD depolama birimi ile donatılabiliyor. Sisteme istenirse video düzenleme sürecine özel tasarlanan Afterburner kartı da dahil edilebiliyor. Tüm bu sistemi tam 1.4 kW güç kaynağıyla besleyen yeni Apple Mac Pro, bünyesinde sekiz adet PCI Express slotu taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mac Pro performansıyla büyük beğeni topluyor

Modelin özellikle soğutma performansı çok dikkat çekiyor. Önünde üç adet büyük fan yer alan model, bunları kullanarak neredeyse hiç ses çıkarmadan çok ama çok iyi soğutma gerçekleştirebiliyor. Sunucu kurulumlarına özel raf tipi kasa versiyonunun da aynı yüksek soğutma performansını sunması bekleniyor. Modelin birçok profesyonele beklediklerinden çok daha fazla performans sunduğu aktarılıyor.

İlgili Video


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!