Mark Yusko: “Benim İçin Tek Para; Bitcoin (BTC) ve Altın”

Morgan Creek Capital Management’ın kurucusu Mark Yusko, son tweet’inde sadece altın ve Bitcoin’in para olarak kabul edilebileceğini iddia etti.

Efsanevi Amerikalı finansçı JP Morgan’a atıfta bulunan önde gelen yatırımcı, diğer varlık sınıflarının sadece kredi aracı olarak finans dünyasını temsil ettiğine inanıyor.

#GoldIsMoney

Everything else is just credit…

Except for #Bitcoin, which is #DigitalGold https://t.co/IyVQr9TJDX

— Mark W. Yusko (@MarkYusko) June 30, 2020

Morgan’ın Teklifi Geçerli Olmaya Devam Ediyor

1912’de yılında  JP Morgan, altının tek para biçimi olduğunu savunmuştu.

“O sırada bankacılık sistemindeki diğer tüm varlıklar -dolar banknotları dahil- değeri borcunu geri ödeyen borçluya bağlı olan, kredi biçimleridir. Altın, karşı taraf riski sıfır olan tek finansal varlıktır.”

Tüm bu yıllar boyunca altın, 1944’te dünyanın para birimi olarak ortaya çıkan ABD doları ile rekabetine rağmen, bir değer deposu statüsünü sağlamlaştırdı.

Merkezi olmayan bir dijital para birimi olan Bitcoin, yıllık enflasyon oranının düşüklüğü ile, ‘dijital altın’ olarak adlandırılıyor.

Yusko Mayıs ayında, Bitcoin’in fiyatının 400.000 dolara ulaşarak, piyasadaki altın miktarını aşabileceğini tahmin etti.

Yazar Hakkında

.

Türkan Babacan

Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com

Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

  #2200 Yıllık Tiyatro Perdelerini Açıyor #SosyalMedya #Tv #BB