Sozialen Medien

#Motivasyon Filmleri – İzlemeye Doyamayacağınız IMDb Puanı Yüksek En İyi 30 Motivasyon Filmi

Inhaltsverzeichnis

Motivasyon Filmleri – İzlemeye Doyamayacağınız IMDb Puanı Yüksek En İyi 30 Motivasyon Filmi

Motivasyon Kazanmak İsteyenlerin Mutlaka İzlemesi Gereken En İyi 30 Film

Bu içeriğimizde etkileyici senaryolarıyla bilinen gücünüze güç azminize azim katacak en iyi motivasyon filmlerinin bulacaksınız. Komedi filmleri ve dram filmleri arasından seçtiğimiz ve konusu motivasyonunuzu yükseltmeye yönelik olan filmler listemizi oluşturuyor. İşte sinema dünyasının en çok izlenen filmlerinin de arasında olduğu en iyi motivasyon filmleri…  

Motivasyon Filmleri;


1.The Founder (2016) – IMDb: 7.2

motivasyon

John Lee Hancock tarafından yapılan filmin oyuncu kadrosunda Michael Keaton, Nick Offerman ve John Carroll Lynch gibi isimleri barındırmaktadır. Filmin konusu dünyaca ünlü fast food restoranı McDonald’s’ı azim, hırs ve fedakarlıkla dünyanın en büyük firmalarından biri haline getiren satış görevlisi Ray Kroc’un hikayesini anlatmaktadır.

Tür: Dram Biyografi

Fragman


2. Steve Jobs (2015) – IMDb: 7.2

motivasyon

Dünyaca ünlü teknoloji devi Apple ‘ın kurucusu olan Steve Jobs’un hayat hikayesini ve başarı öyküsünün anlatıldığı bu film izleyenler için mükemmel bir motivasyon kaynağı olabilir. Walter Isaacson’un kitabından uyarlanan film Steve Jobs’un bilgeliğinin yanı sıra gözlerinde görülen hırsı ve azmi de yansıymaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda Oscar’lı yönetmen Danny Boyle otururken başrolde ise Michael Fassbender rol almıştır.

Tür: Biyografik, Dram

Fragman


3. Yeni Bir Başlangıç – Jerry Maguire (1996) – IMDb: 7.3

motivasyon

Jerry Maguire isimli bir adamın hayat hikayesinin anlatıldığı filmin başrolünde Tom Cruise rol almaktadır. Filmin konusu iş hayatında başarılı olmasına rağmen bir takım sorunlar yüzünden işten çıkartılan ve aşk hayatında da ufak tefek sorunlar yaşayan Maguire’nin tüm bunlara rağmen hayata yeniden başlamasını anlatmaktadır. Filmin yönetmenlik koltuğunda ise usta isim Cameron Crowe oturmaktadır.

Tür: Komedi, Dram, Romantik

Fragman


4. Tehlikeli Yürüyüş – The Walk (2015) – IMDb: 7.3

motivasyon

Joseph Gordon Levitt, Ben Kingsley ve Charlotte le Bon gibi ünlü isimlerin rol aldığı Tehlikeli Yürüyüş filmi ünlü Fransız ip cambazı Philippe Petit’in hikayesini anlatmaktadır. Adını ve fikirlerini dünyaya duyurabilmek için ilgi çekici bir şey yapmak isteyen Philippe Dünya Ticaret Merkezi kuleleri arasına çelik bir halat gerdirerek üzerinde yürümeye başlar. Dünyanın en tehlikeli yürüyüşü olarak görülen bu olay herkesin ilgisini çekmiştir. İdealleri için ölüme meydan okuyan Philippe Petit’in bu macerası mükemmel bir motivasyon kaynağıdır.

Tür: Biyografik, Dram, Macera

Fragman


5. Göklerin Hakimi – The Aviator (2004) – IMDb: 7.5

motivasyon

Ünlü Oyuncu Leonardo Di Caprio’nun başrolünde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise başarılı yönetmen Martin Scorsese rol almıştır. Filmin konusu ikinci dünya savaşı sıralarında ismini daha da parlatmayı başaran Howard Huges’ın hayat hikayesini anlatmaktadır. Havacılık alanın da ülkesinde ve dünyada öncülük eden Huges aşk hayatıyla da filme konu olmuştur. Başarılı bir hayat hikayesini anlatan bu film motivasyon için izlenmesi gereken filmlerden biridir.

Tür: Biyografi, Tarih, Dram

Fragman


6. Son Kalan – Lone Survivor (2013) – IMDb: 7.5

motivasyon

Ünlü yönetmen Peter Berg’in önderliğinde çekilen filmin oyuncu kadrosunda Mark Whalberg, Taylor Kitsch ve Emile Hirsch gibi isimler yer almaktadır. Filmin konusu Red Wing operasyonu için seçilen 4 kişilik bir Seal timinin mücadelesini anlatmaktadır. Afganistan’da Taliban lideri Admad Shad’ı öldürmek için görevlendirilen askerler büyük bir kuşatmanın içinde kalınca artık sadece kendi canlarını kurtarmanın peşine düşeceklerdir. Mükemmel bir hayatta kalma filmi olan Lone Survivor aksiyon ve heyecanı sonuna kadar yaşatarak motivasyonunuzu yükseltecek bir filmdir.

Tür: Savaş, Dram, Aksiyon

Fragman


7. Kazanma Sanatı – Money Ball (2011) – IMDb: 7.6

motivasyon

Başrolünde ünlü oyuncu Brad Pitt’in rol aldığı film Michael Lewis’in “Moneyball: The Art of Winning an Unfair Game adlı eserinden sinemaya uyarlanmış gerçek bir olayı anlatmaktadır. Filmin konusu rakiplerine göre düşük bir bütçeye sahip olan Oakland A takımını zirveye taşımak isteyen koç Billy Beane’nin azim ve inan içinde verdiği mücadeleyi konu edinmiştir.

Tür: Biyografi, Dram

Fragman


8. Kör Nokta – The Blind Side (2009) – IMDb: 7.6

motivasyon

Ünlü yönetmen John Lee Hancock’un eseri olan Kör Nokta filmi herkes tarafından dışlanmış hayatını 2. planda yaşayan fakir ve iri yarı bir genç olan Michael Oher’in başarı öyküsünü anlatmaktadır. Michael Oher’in bir kolej’in Amerikan futbolu takımına girmesiyle başlayan değişim zamanla evine arkadaşlarına ve ailesine de yansıyacaktır.

Tür: Dram, Biyografi

Fragman


9. Sosyal Ağ – The Social Network (2010) – IMDb: 7.7

motivasyon

Sosyal Medyanın etkin kullanıldığı şu günlerde Facebook’un kuruluş hikayesini anlatan bu filmi izlemek insanlar için iyi bir motivasyon kaynağı olacaktır. Mark Zuckenberg 2003 yılında Harvard Üniversitesinde okurken bir gün kız arkadaşı tarafından terk edilir. Bunun intikamını almak isteyen genç adam ise yazdığı bir veritabanı ile okuldaki kızları bir nevi ifşa eder. Ancak bu program nedensiz bir şekilde kısa sürede tutulur ve Facebook’un temelleri bu sayede atılmış oldu.

Tür: Dram

Fragman


10. Her Şeyin Teorisi (2014) – IMDb: 7.7

motivasyon

Ünlü Fizikçi ve teorisyen Stephen Hawking’in gençlik yıllarından itibaren hayat hikayesini konu edinen film izleyicilerine mükemmel bir motivasyon kazandırıyor. Yaptıklarıyla dünyayı kendine hayran bırakan Stephen Hawking çoğu insan tarafından örnek alınan bir dâhidir. Filmin konusu Cambridge Üniversitesinde öğrenciyken tanışan Stephen ve Jane’in aşk hikayesini ön planda anlatıyor. Henüz 21 yaşında olmasına rağmen büyük bir hastalığın pençesine düşen Stephen buna rağmen Jane ile evlenerek çocuk sahibi oluyor. Yıllarca süren başarılarla dolu bu zorlu hayat mücadelesi beyaz perdeye çok iyi bir şekilde uyarlanmış. Filmin yönetmenliğini James Marsh yaparken Stephen Hawking rolünü de Eddie Redmayne canlandırmıştır.

Tür: Dram, Biyografi

Fragman


11. Malcolm X (1992) – IMDb: 7.7

motivasyon

Hayatını o dönemde yaşayan siyahi vatandaşlar gibi zorluk içinde geçiren Malcolm hapishaneye düştükten sonra geleceğine yeni bir sayfa açar. Burada tanıştığı birkaç kişi sayesinde girdiği dini toplulukta yeni bir kimlik kazanan Malcolm X hapisten çıktıktan sonrada Amerika’nın en büyük insan hakları savunucusu olmuştur. Siyahi insanların kaderini az da olsa değiştirmeyi başaran Malcolm X’in hayat öyküsü izleyen herkesi motivasyon sağlayacak mükemmel bir filmdir.

Tür: Biyografi, Dram

Fragman


12. Dövüşçü – The Fıghter (2010) – IMDb: 7.8

motivasyon

Ünlü yönetmen David O. Russell’in eseri olan filmin başrolünde Mark Whalberg rol almıştır. Filmin konusu bir zamanlar iki bir boksör olan Dicky Euckland’ın dağılan ailesini biraraya getirmek amacıyla çıktığı yolda en az onun kadar yetenekli üvey kardeşi Mickey Ward’ı iyi bir boksör olabilmesi için çalıştırması anlatılmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda Christian Bale ve Amy Adams da rol almaktadır.

Tür: Biyografi, Dram

Fragman


13. Büyük Açık – The Big Short (2015) – IMDb: 7.8

motivasyon

Oyuncu kadrosunda Christian Bale, Steve Carell, Brad Pitt ve Ryan Gosling gibi önemli isimleri barındıran mativasyon filmi The Big Short’un yönetmen koltuğunda ise Adam Mckay oturmaktadır. Filmin konusu 4 arkadaşın büyük bankaların hatta hükümetin bile göremediği ekonomik çöküntüyü fırsata çevirmek için cesurca attıkları adımları anlatmaktadır. Mükemmel bir başarı öyküsünü izleyicilerine aktaran film gerçek bir hikayenin beyaz perdeye uyarlanmasıyla ortaya çıkmıştır.

Tür: Komedi, Biyografi

Fragman


14. Umudunu Kaybetme – The Pursuit Of Happyness (2006) – IMDb: 8.0

motivasyon

Gabriele Muccino’nun unutulmaz eserlerinden biri olan Umudunu Kaybetme filminin başrolünde Will Smith rol almıştır. Filmin ana karakteri olan Chris Gardner karısı ve bir çocuğuyla yaşayan genç bir adamdır. Ailesine bakmak için giriştiği birkaç iş batınca maddi zorluklar çeken Chris her geçen gün daha da tükenmektedir. Sonunda karısı da Chris’i terk eder ve oğluyla bir başına kalan vefakar baba çalışma azminden vazgeçmeden ve yılmadan iş aramaya devam edecektir.

Tür: Dram, Biyografi

Fragman


15. Cınderella Man (2005) – IMDb: 8.0

motivasyon

1930’lu yıllarda ekonomik buhranın yoksulluğa sebep olduğu yıllarda boksörlük yapan Jim’in ailesine bakabilmek için işçilik yapmak zorunda kalır. Hayalini bir kenara bırakan Jim bir süre bu işi yaptıktan sonra eski bir tanıdığını görür ve adam Jim’e büyük bir maç teklif eder. Jİm ve ailesi için mükemmel bir dönüm noktası olan bu teklif onu şampiyonluğa kadar taşıyacaktır. Azim ve iradenin ön plana çıktığı bu film cesaretinizi kaybettiğiniz anda motivasyonunuzu yükseltecek en güzel filmlerden biridir.

Tür: Aksiyon, Dram

Fragman


16. Sınırsızlar Kulübü – Dallas Buyers Club (2013) – IMDb: 8.0

motivasyon

Ron Woodrof uyuşturucu bağımlısı ve aynı zamanda Aıds olan bir hastadır. Doktorların 30 günlük ömür biçtiği Ron alternatif tıbba yönelerek kendi imkanlarıyla ömrünü bir nevi uzatarak 2191 daha yaşamış biridir. Bu başarının arkasında yatan hikaye ise bu filmin konusu olmuştur. 30 gün içerisinde ölüceği söylenen Ron ABD’de yasala olmayan ancak yurt dışında bulunabilen doğal ilaçlara ulaşabilmek için bir iletişim ve satış ağı kurar. Zamanla bu ağ yayılır ve birçok hasta devletin verdiği AZT’yi kullanmayı bırakır ve Doğal ilaçlara başvurur. Bu başarı hikayesi ilaç firmaları tarafından hoş karşılanmadığı için Ron’a karşı savaş başlatırlar. Filmin ana fikri ölüme ramak kalmasına rağmen hala yaşamak için çırpınmak gerektiğini mükemmel bir motivasyon örneği olan Ron ile birlikte işlemiştir.

Tür: Dram, Biyografi

Fragman


17. Zoraki Kral – The King Speech (2010) – IMDb: 8.0

motivasyon

İngiliz Kraliyet ailesini konu edinen film 6. George’un kekeme olmasına rağmen taht’a geçişi ve halkına hitap etmekte zorlandığı için bu hastalıktan kurtulmaya çalışması anlatılmıştır. 2010 yılında vizyona giren film başarılı oyuncu performansları ve 4 dalda Ödül almasıyla adını duyurmuştu.

Tür: Biyografi, Dram

Fragman


18. Gandhi (1982) – IMDb: 8.0

motivasyon

Hindistan’ı İngiliz işgalinden kurtararak bağımsız bir devlet kuran Mahatma Gandhi’nin hayat hikayesi’nin anlatıldığı film son derece etkileyici bir senaryoya sahiptir. 1900’lü yıllarda verilen bağımsızlık mücadelelerinde adını tüm dünyaya duyurabilen birkaç liderden biri olan Gandhi hayatını Hindistan’ın bağımsızlığına adamıştır. 8 Dalda Oscar kazanan bu film 300.000 kişi ile sinema tarihinin en kalabalık sahnesi rekoruna sahiptir.

Tür: Tarih, Biyografi

Fragman


19. Sıkıysa Yakala – Catch Me If You Can (2002) – IMDb: 8.1

motivasyon

Steven Spielberg’in unutulmaz filmlerinden biri olan Sıkıysa Yakala başrollerinde Leonardo Di Caprio ve Tom Hanks’in rol aldığı efsane bir filmdir. Filmin konusu ise bir ajan ile bir suçlu arasında geçen uzun soluklu kovalamacayı konu edinmiştir. Son derece komik ve güzel olan bu film Motivasyon için izlenmesi gereken en iyi filmlerden biridir.

Tür: Komedi, Gerilim

Fragman


20. Zafere Hücum – Rush (2013) – IMDb: 8.1

moyivasyon

1970’li yıllarda Formula 1’in en iyi olduğu dönemde geçen film Avusturyalı pilot Niki Lauda ve İngiliz Pilot James Hunt arasındageçen efsanevi rekabeti konu edinmiştir. Almanya Grandprix’inde başlayan bu rekabet daha sonrasında İtalya Grandprix’inde devam etmiştir. Dünya şampiyonluğu için yarışan iki isim büyük bir mücadele ve azimle yarışarak izleyicilerine heyecanlı dakikalar yaşatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Chris Hemsworth, Daniel Brühl ve Olivia Wilde gibi önemli isimler yer almaktadır.

Tür: Dram, Biyografi

Fragman  


21. Ölü Ozanlar Derneği (1989) – IMDb: 8.1

motivasyon

Robin Williams, Ethan Hawke verobert Sean Leonard gibi isimlerin rol aldığı Ölü Ozanlar Derneği filminin konusu hayatlarını daha keyifli bir hale getirmek isteyen bir grup öğrencinin onlara destek olan İngilizce öğretmeni Keating ile birlikte şiir ve nitelikli edebiyat altında eserler ortaya koymalarını konu edinmiştir. Gerikafalılığa ve bağnazlığa karşı edebiyatla şiirle karşılıuk veren gençlerin bu çabası izleyenler için de mükemmel bir motivasyon kaynağı olmuştur.

Tür: Dram, Komedi

Fragman


22. Truman Show (1998) – IMDb: 8.1

motivasyon

Şimdiye kadar görülmemiş akıl almaz bir senaryoya sahip olan Truman Show filminin başrolünde ünlü aktris Jim Carrey rol almıştır. Güzel bir adada ütopik bir hayat süren halk günlerini keyifle geçirmektedir.  Truman da bu adanın insanlarından biri olup mütevazı bir hayat yaşamaktadır. Bir yolda gördüğü adamın ölen babası olduğuna emin olduğunu söyleyen Truman neye uğradığını şaşırmış bir halde yaşadığı dünyanın gerçekliğini sorgulamaya başlamıştır. Hikaye bu gelişmeyle devam ederken filmin televizyon kültürüne yapılmış en büyük eleştiri olduğunu da söylemeliyiz.

Tür: Dram, Komedi

Fragman


23. Para Avcısı – The Wolf Of Wall Street (2013) – IMDb: 8.2

motivasyon

Dünyaca ünlü yönetmen Martin Scorsese’nin en iyi filmlerinden biri olan Para Avcısı gelmiş geçmiş en iyi filmler arasına girmeyi de başarmıştır. Oyuncu kadrosunda Leonardo Di Caprio, Margot Robbie ve Jonah Hill gibi oyuncuları barındıran film Jordan Belford’un biyografisinden uyarlanmıştır.

Filmi; Wall Street’te komisyonculuk yapmaya başlayan Jordan Belford’un borsanın çökmesini fırsat bilerek borsada uyguladığı birkaç üçkağıtçılıkla kendisine ve yakın arkadaşlarına zenginliğin kapılarını sonuna kadar açmasını konu edinmiştir. Stratton Oakmont firmasını kurarak büyük bir servete erişen Jordan bu gidişatın bir gün çökeceğini ise hiç düşünmeden umarsızca para harcamaya devam etmektedir.

Tür: Komedi, Biyografi

Fragman


24. Koş Milkha Koş – Bhaag Milkha Bhaag (2013) – IMDb: 8.2

motivasyon

Hindistanlı dünyaca ünlü atletizm sporcusu Milkha Singh’in hayatını konu edinen filmin yönetmen koltuğunda Rakesysh Omprakash oturmaktadır. “Uçan Sih” lakaplı dünya şampiyonu atlet’in başarı öyküsü, hayatı, ailesi ve aşkı bu filmi harika bir film haline getirmiştir. Son derece başarılı bir hayat hikayesi olan bu film iyi bir motivasyon aracıdır.

Tür: Biyografik

Fragman


25. Cesur Yürek – Bravehart (1995) – IMDb: 8.3

motivasyon
 

Mel Gibson’un hem yönettiği hem de başrolünde oynadığı bu efsanevi film dünya sinemasına adını yazdırmayı başaran filmlerden bir tanesidir. Filmin konusu halkına ve toprağına zarar veren İngilizlere karşı William Wallace ve ona tabi olan İskoçların bağımsızlık mücadelesi anlatılmıştır. 1995 yılında vizyona giren film hala dünya çapında popülerliğini korumaktadır.

Tür: Biyografi, Savaş, Dram

Fragman


26. 3 İdiots (2009) – IMDb: 8.4

motivasyon

Hindistan’ın en iyi okulu olan Mühendilik okuluna okumaya gelen 3 arkadaşın çılgınca hikayesinin anlatıldığı film dünya çapında büyük bir başarıya da imza atmıştır. Her dakikasını keyifle izleyeceğiniz filmin başrolünde ise Aamir Khan rol almıştır. Film ana merkezinde Rancho Chhanched karakterini almış ve onun önderliğinde 3 arkadaşın hayatta başarılı olabilmek için verdikleri zorlu ancak bir o kadar da eğlenceli mücadeleyi anlatmaktadır.

Tür: Komedi,Dram

Fragman


27. Whiplash (2014) – IMDb: 8.5

motivasyon

Film genç bir müzisyen olan Fletcher Andrew’in müzisyenlik yolunda verdiği psikolojik savaşı izleyicilerine aktarmaktadır. Azim ve başarının ön planda tutulduğu Whiplash filminin konusu ise küçük yaşlardan beri bateri çalan Andrew2in üniversite de devam eden müzik kariyerini anlatmaktadır. Üniversite de hocalık yapan Terence Fletcher ‘ın bu yeteneğini fark eder ve Fletcher’ı yarışmalara sokar. Ancak mizacı ve tavırları son derece sert olan Terence, Fletcher’a yüklediği bu sorumluluğun altında psikolojik olarak ezildiğini fark edemez.

Tür: Dram, Müzik

Fragman


28. Can Dostum (2011) – IMDb: 8.5

motivasyon

Zengin bir iş adamının karısını kaybetmesinden sonra hayattan zevk alabildiği tek şey özgürlüğü hissettiren yamaç paraşütü olmuştur. Ancak bir gün yamaç paraşütü yaparken yaşanan kaza ile felç olan Philippe artık bakıcılara mahkumdur. Bu sırada hapisten yeni çıkan Driss’te kendisine yeni bir iş aramaktadır. Philippe için bakıcılık yapmaya başlayan Driss yatalak adamın hayatını son derece eğlenceli ve aktif bir hale getirecektir. Son derece komik bir senaryoya sahip olan bu acıklı hikaye motivasyon filmi izlemek isteyenlerin ve üzgün bir ruh halinde olanların mutlaka izlemesi gereken filmlerin başında geliyor.

Tür: Komedi

Fragman


29. Forrest Gump (1994) – IMDb: 8.8

motivasyon

Robert Zemeckis’in sinema ya kazandırdığı unutulmaz eserlerden biri olan Forrest Gump filminin başrolünde Tom Hanks rol almıştır. Filmin konusu hasta bir çocuk olan Forrest Gump’ın bir şekilde başarıyı yakalaması, iyiliği ve saflığı anlatılmıştır. Tesadüf eseri katıldığı Vietnam Savaşında bile büyük başarılar elde eden Gump, Tom Hanks’in efsane oyunculuğuyla birlikte unutulmaz karakterler arasına girmiştir.

Tür: Dram, Komedi

Fragman


30. Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption (1994) – IMDb: 9.3

motivasyon

Tim Robbins ve Morgan Freeman rol aldığı efsanevi film dünyanın en iyi filmi olarak nitelendirilmektedir. Her koşulda izlenmesi halinde insanlara bir şeyler kazandıran bu film yaşama olan inancınızı ve motivasyonunuzu size geri kazandıracaktır. Filmin konusu kendisini aldatan karısı ve sevgilisini öldürmek suçuyla hapse atılan Andy Dufrense’nin hapishanede yaşadığı akıl almaz olayları anlatmaktadır.

Tür: Dram

Fragman

Önerilen İçerik: Dolu Dolu Aksiyon Yaşayacağınız En İyi 25 Ajan Filmi

BuradaBiliyorum.Com 

Forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!