Technologie

Mouse gibi kullanılabilen buharlı ütü: StraightenME

Klasik ütü tasarımlarını unutun. Tıpkı bir mouse gibi kullanabileceğiniz StraightenME konsepti, ütüyü yeniden icat ediyor.


Klasik ütü tasarımları yıllardan bu yana değişmeyen ev eşyaları listesinde yer alıyor. Tasarımcı Dorja Benussi ise bu klasik tasarıma yeni bir dokunuş katıyor. Ütüyü buharlama makinesi ile bir araya getiren ve StraightenME ismini taşıyan bu tasarım kullanım olarak adeta bir mouse gibi düşünülebilir. Herhangi bir tutma sapı bulunmayan ürünü doğrudan avucunuzun içine oturtarak basit bir şekile yönlendirebiliyorsunuz. Saplı tasarımlarda oluşabilecek bilek ağrıları ve zedelenmelerine karşın bu tasarım daha işlevsel ve ergonomik bir çizgide ilerliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ütü yeniden icat ediliyor

StraightenME temelde iki parçadan oluşuyor. Üst tarafta konumlanan kısım basit bir şekilde yerinden kaldırılarak buharlama makinesi olarak kullanılabiliyor. Üst kıvrımda su haznesi, buhar üretici ve küçük bir pil bölmesi yer alıyor. Buharlama bölümü 1200W güç üretebiliyor. Ütünün ana kısmı ise 1600W’lık güç üretimi gerçekleştiriyor. 300 ml su kapasitesi bulunan StraightenME kablosuz olarak da kullanılabiliyor. Yanma tehlikesini önlemek için de üründe otonom bir sistemden yararlanılıyor. StraightenME bir dakika boyunca hareket etmezse sıcaklık düşmeye başlıyor. Hem solaklar hem de sağlakların rahatlıkla kullanabileceği bu tasarım daha rahat ve işlevsel bir deneyimin kapılarını aralıyor.

İlginizi çekebilir

Yeni nesilden ilk konsol göründü! Xbox Series X baştan aşağı yenilenen tasarımıyla karşımızda

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!