Technologie

MSI’dan dünyanın ilk “Mini-LED” ekranlı dizüstü müjdesiMSI Creator 17 Mini-LED

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticisi isimlerinden MSI, CES 2020’ye odaklı önemli bir duyuru yaptı. Firma Mini-LED dönemini başlatıyor.

Yapılan resmi açıklama göre CES 2020 kapsamında tam 17 inç boyutunda Mini-LED ekrana sahip ilk dizüstü bilgisayar modeli MSI Creator 17 lanse edilecek. Peki firma yeni modelinde OLED / AMOLED yerine neden Mini-LED kullanıyor? Daha önce de açıkladığımız üzere Mini-LED panellerde OLED panellerdeki “burn-in” sorunu bulunmuyor. Aynı zamanda Mini-LED paneller daha hafif ve ince cihazlar üretilmesine imkan tanıyor. Geniş bir renk gamutuna destek verdiği de bilinen bu paneller, yüksek kontrast sunuyor, az enerji harcıyor ve HDR içerikler için yüksek parlaklık getirebiliyor. Bu yüzden çok önemli olan MSI Creator 17, çok yüksek ihtimalle CES 2020’nin tek Mini-LED’li bilgisayar modeli de olmayacak. Başka firmalardan da bu konuda önemli adımlar bekleniyor. Bunlardan birisinin Asus olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MSI, CES 2020’de Mini-LED dönemini başlatacak, en büyük adımı ise Apple atacak

Bu konuda Apple’ın ciddi çalışmaları ve  Mini-LED teknolojisine büyük yatırımları bulunuyor. Söylendiği kadarıyla Apple’dan 2020’nin ikinci yarısında Mini-LED’li 12,9 inç yeni iPad Pro ile 16 inç yeni MacBook Pro geliyor. Bu arada 12,9 inç yeni iPad Pro ile 16 inç yeni MacBook Pro sonrasında 2020 Eylül ayında gelecek Apple Watch Series 6‘nın da Mini-LED’i benimseyeceği biliniyor. 2020 iPhone ailesinde ise 120 Hz OLED ekranlar kullanılacak deniyor. Mini-LED’in iPhone dünyasına 2021’de gireceği düşünülüyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

LG’nin yeni akıllı telefon arayüzü

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"