Technologie

Müzik tutkunlarına armağan: Korg MS-20Korg MS-20

Bir klasik olan Korg MS-20 synthesizer (sentezleyici) yeni bir mini DIY kit olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Orijinal MS-20’yi üreten aynı mühendisler Korg MS-20’nin devre sistemini üstün şekilde tekrar üreterek, orijinal görünüşü koruyarak yüzde 86 küçültülmüş bir gövdeye sığdırmayı başardılar.

Nostalji yaşamak isteyen kullanıcıların ilgisini çekecek Korg MS-20, 1978 modelde olduğu gibi orijinal analog devrenin yüzde 100’ünü bünyesinde barındırıyor. Her biri voltaj kontrollü bir amfiye ve filtreye sahip olan Korg MS-20’da tek LFO yer alıyor. Hem 5 pinli bir MIDI hem de modern dişli ve bilgisayarlara bağlanmak için bir USB’nin yer aldığı cihaz yeşil, beyaz, mavi ve siyah olmak üzere dört farklı renkle geliyor. Eurorack’ta yer alan standart 1/8 inç yerine Korg MS-20’de 1/4 inç daha büyük kablolar kullanılıyor.

Korg imzalı ve müzik tutkunlarını yakından ilgilendirecek sentezleyicinin satış fiyatı henüz duyurulmadı. Ancak gelen bilgilere göre cihazın satış fiyatının 460 dolar olacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sentezleyici nedir?

Sentezleyici farklı türde bir müzik yaratmak ve elektriksel sinyaller üretmek için kullanılan bir müzik cihazıdır. Üretilen sinyaller bir enstrüman amfisi, hoparlör ya da kulaklık aracılığıyla sese dönüştürülüp duyulur hale geliyor. Sentezleyici ile var olan çalgı ve doğadaki sesleri yeniden üretmek mümkün. Sentezleyiciler elektriksel sinyaller yaratmak için çeşitli teknoloji ve programlanmış algoritmalar kullanıyor.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın şaşırtan modeli


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!