Technologie

NASA’dan dünyayı ilgilendiren ürperten açıklama [Video] – BB

NASA


NASA ve Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi dünyayı korkutacak bir açıklamada bulundu. NASA ve NOAA’nın yaptığı açıklamaya göre son 10 yılın şimdiye kadar dünyada ölçülen en sıcak dönemiyle karşı karşıyayız. 

1800’li yıllardan beri sıcaklıkları takip eden bilim insanları geçtiğimiz yılın 140 yıl içinde en sıcak ikinci yıl olduğunu belirtti. Yetkililer 1880’den günümüze son 10 yılda en sıcak 8 yılın yaşandığına dikkat çekti. NASA, son on yılda sıcaklıklarda artış meydana geldiğini ve geçtiğimiz yıl bu durumun rekor seviyeye ulaştığını söyledi.  Sıcaklıkların 1960’lardan bu yana gerçekleşen istikrarlı bir eğilimi koruduğunu ifade eden NASA’nın  Goddard Uzay Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Gavin Schmidt şunları söyledi: Schmidt, 1960’lardan bu yana her 10 yılın bir öncekinden daha sıcak geçtiğini vurgulayarak, “Kömür, petrol ve gazın yakılmasından kaynaklı sera gazlarını stabilize edene kadar bu artış her yıl gördüğümüzün bir parçası olacak” dedi.

”2020’ye korkunç iklim verileri ile başladık”

Georgia Tech İklim Bilimcisi Kim Cobb ise 2020’ye korkunç iklim verileri ile başlandığını belirterek, “Hızlı bir şekilde küresel sıcaklık rekorlarını kırdığımızı düşünmek ayıltıcı. Yılın geri kalanının ne getireceğinden korkuyorum” dedi.


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!