Sozialen Medien

#Netflix Kore Dizileri – Netflix’te İzlenmesi Gereken En İyi Kore Dizileri

Netflix Kore Dizileri – Netflix’te İzlenmesi Gereken En İyi Kore Dizileri

Netflix’te Birçok Diziye Taş Çıkartan Kore Dizileri

Netflix Kore dizileri arasında hem en iyi dizileri hem de yeni çıkan ve büyük ilgi uyandıran Kore dizilerini bir araya getirdik. İşte, IMDB puanı ile birlikte hazırladığımız Kore yapımı en iyi Netflix dizileri listesi…


11. My Secret Terrius (2018 – ) IMDb: 7.2

Netflix Kore Dizileri

2018 yılında ilk kez yayınlamasına rağmen günümüzde bir anda popüler olan My Secret Terrius, Netflix’te en çok izlenen Kore dizileri arasında… Başarısız bir operasyonun ardından bütün işlerini geride bırakmış gizli bir servis ajanıdır. Bir gün komşu ölür ancak bu ölüm oldukça gizemlidir. Gizli servis ajanımız ise bu cinayetin peşine düşer. Dizide koronavirüs salgını konusunun işlemesi, diziyi bir anda Netflix’te en popüler diziler arasına girmesine neden oldu.

Tür: Komedi, Dram, Romantik


10. Crash Landing on You (2019 – ) IMDb: 8.9

Netflix Kore Dizileri

Netflix Kore dizileri listesinde 2019 yapımlı harika bir yapım. Crash Landing on You dizisinde Güney Kore’li ve oldukça zengin bir kadın olan Yoon Se Ri, yaşadığı bir yamaç paraşütü kazası sonrasında Kuzey Kore’ye inmek zorunda kaldır. Hayatı büyük tehlikede olan Yoon’un saklanmasına burada bir asker yardım etmeye başlar. İkilinin birbirine aşık olması çok sürmeyecektir. Ancak iki ülkenin düşmanlığı göz önüne alınırsa bu aşkın nereye gideceği belirsizdir.

Tür: Romantik, Komedi


9. Itawon Class (2020 -) IMDb: 8.4

Netflix Kore Dizileri

Güney Kore’nin Seul şehrinde her bakımdan renkli bir mahallede kendimizi bulduğumuz dizide, eski bir mahkum ve arkadaşları cadde üzerinde bir bar açmak için bir araya gelir. Bu onların en büyük hayalidir ve bu hayalini gerçekleştirmek için birbirinden güçlü rakipleriyle savaşmak zorunda kalacaktır.

Tür: Dram, Romantik


8. Vagabond (2019) IMDb: 8.3

Netflix Kore Dizileri

Netflix’in orijinal Kore dizileri listemizde yer verdiğimiz Aksiyon, Gerilim ve Dram türünde harika bir yapım olan Vagabond, yeğenini uçak kazasında kaybeden bir adamın adalet arayışını izleyiciyle buluşturmaktadır. Bu adama bir de gizli ajan HO Hae-ri eşlik ederek, ölümün ardındaki gerçekleri araştırmaya başlar.

Tür: Gerilim, Aksiyon, Dram


7. Stranger (2017 – ) IMDb: 8.6

Netflix Kore Dizileri

İsmi çok fazla bilinmeyen ancak tamamlanmış Kore dizileri arasında Netflix’te izlenebilecek en kaliteli yapımlardan… Stranger dizisinde, empati duyma yetisini kaybetmiş bir savcı ve cesur bir kadın dedektifin, yozlaşmış siyasetin ortasında meydana gelen bir cinayeti araştırmaktadır. Bu ikilinin işi hiç kolay değildir. Her yeni bir gelişmede önlerine engeller çıkacaktır.

Tür: Suç, Gerilim, Aksiyon


6. Descendants of The Sun (2016-2017) IMDb: 8.4

Netflix Kore Dizileri

2016 ve 2017 yılları arasında yayınlanan ve birçok ülkede izlenme rekorları kıran Descendants of The Sun, bu başarısı sayesinde Netflix’te de en beğenilen Kore dizileri arasında… Askerlik mesleği boyunca girişken bir asker, hastanede tesadüfen tanıştığı başarılı bir cerraha aşık olur. Hayata bakış açıları birbirine zır olsa da onların kaderinde başka bir plan vardır.

Tür: Romantik, Dram


5. Good Doctor (2013) IMDb: 8.1

Netflix Kore Dizileri

Ülkemizde 2019 yılında “Mucize Doktor” ismiyle uyarlaması yapılan Good Doctor, otizm ve gelişimsel bir engeli bulunan Park Shi-On isimli kahramanımızın başında geçen olaylara odaklanmaktadır. Netflix’in Kore dizileri listesinde popüler yapımlar arasında gösterilen Good Doctor, Otizmli bir gencin normal bir insandan zeka yaşı olarak düşük olsa da çocuk cerrahı olmaya başarır. Ülkemizin dışında birkaç ülkede de uyarlaması yapılan son yılların en çok izlenen Kore dizileri arasındaki Good Doctor isimli yapımı mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

Tür: Dram, Romantik, Gerilim


4. The K2 (2016) IMDb: 7.8

Netflix Kore Dizileri

2016 yapımlı Kore dizisi The K2, başrollerinde Ji Chang Wook, Song Yoon-a ve Lim Yoona’nın yer aldığı özellikle ülkemizde Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında… Dizi, Devet başkanlığına aday olan kişinin kendisi ve ailesi için koruma görevi üstlenen kaçak bir askerin hikayesini anlatır. Sadece koruma görevi için tutulan bu asker, bir anda kendisini kişisel ve siyasi entrikaların arasında bulur. Dizi biraz olsun İngiliz yapımlı Bodyguard’ı andırmaktadır.

Tür: Aksiyon, Suç, Fantastik


3. Memories of the Alhambra (2018 – ) IMDb: 7.8

Netflix Kore Dizileri

Bilim Kurgu dizileri arayanlar için Netflix’te harika bir Kore dizisini sizlere öneriyoruz. Başrollerinde Hyun Bin, Park Shin – hye ve Park Hoon’un yer aldığı yapımda yenilikçi bir arttırılmış gerçeklik oyununun gizemli yaratıcısını bulmaya çalışan bir yatırım şirketi yöneticisi, İspanya’da pansiyon işleten bir kadınla tanışır. Bu andan sonra olaylar akıl almaz ve sürükleyici bir hale dönüşecektir.

Tür: Dram


2. Legend of the Blue Sea (2016-2017) IMDb: 8.1

Netflix Kore Dizileri

Tarihi bir kitaptan yer alan ve Jeseon döneminde yaşayan bir deniz kızı, günümüzde Seul şehrinin ortaya çıkar. Kurgu ve oyunculuğun mükemmel olan olduğu yapımı aynı zamanda Min-hoo severlerin kesinlikle kaçırmaması gerekir.

Tür: Dram, Fantastik, Romantik


1. Signal (2016) IMDb: 8.8

Netflix Kore Dizileri

2015 yılında yaşayan bir profil uzmanı ile 1989 yılında dedektif, zamanın ötesinde telsizle iletişim kurmaya çalışır. Bu iletişim sayesinde suç ve adaletsizlik karşısında güçlerini birleştirip büyük bir mücadelenin içine gireceklerdir.

Tür: Aksiyon, Suç, Fantastik


Önerilen İçerik: Birçok Yabancı Diziye Taş Çıkartan En İyi Kore Dizileri

Forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"