Technologie

OPPO cephesinden 2020 için Türkiye planlarıOPPO

Akıllı telefon modelleriyle Türkiye pazarında da dikkat çeken OPPO, markanın 2020’de izleyeceği yol haritasını paylaştı.

Çıkardığı akıllı telefon modelleriyle Türkiye pazarındaki yerini yavaş yavaş sağlamlaştıran OPPO, bir yıl önce adım attığı bu pazardaki yükselişine devam ediyor. OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, firmanın 2019’da gelmek istedikleri noktaya ulaştığını kaydederken; 2020’de çıkacak yeni modellerle ve diğer yeni nesil ürünlerle ilgili de bilgiler paylaştı. Türkiye’nin OPPO’yu sevdiğini kaydeden Zhou, “RX17 Pro, RX17 Neo ve AX7 akıllı telefon modelleriyle girdiğimiz pazarda hızlı bir şekilde kendimize yer bulmaya başladık. Mayıs 2019’da çıkan ilk Reno serimiz tasarım, fotoğraf, performans ve bağlantı özellikleriyle büyük beğeni topladı. Reno ürün ailesi OPPO’nun daha dinamik, hareketli ve genç yüzünü kullanıcılarımıza gösterdi.” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Reno 3 ve Reno 4 serileri geliyor

Zhou OPPO’nun Türkiye’deki yeni hamlelerinden önce globalden gördüklerini referans alarak hizmet verdiği sınırlarda yerel bir strateji belirlediklerini kaydediyor. Bu kapsamda şarkıcı Sıla ile yapılan iş birliğine de değiniyor. Yeni A Serisi 2020 modeller için yapılan bu yerel kampanyada güzel geri dönüşler alındığı da not düşülüyor. Zhou kampanya için “Kampanyamızın etkisi sayesinde OPPO’nun ismi daha çok duyulmaya başladı. Bugün OPPO denildiğinde ‘Kamerası güzel olan telefon’ cevaplarını almaya başladık. Son olarak yeni Reno2 serisi kullanıcılarla buluşurken, biz yine yerel reklamlarla devam etmek istedik. Bu kez Sıla’nın yanı sıra Didem Soydan, Hakan Kurtaş ve Uraz Kaygılaroğlu gibi ünlü isimlerle iş birliği yaptık. Yeni kampanyamızın hikayesini Türk edebiyatının büyük şairi Orhan Veli’nin şiiri üzerinden kurguladık. Orhan Veli ismi ilk defa bir marka ile yan yana geldi. Bu açıdan kendimizi çok ayrıcalıklı hissediyoruz. Bundan sonra yapacağımız tüm projelerde de bu ülkenin değerlerini sahiplenerek yolumuza devam etmek istiyoruz.” diyor.

Zhou’nun paylaştığı bilgilere göre OPPO 2020’de Reno 3 ve Reno 4 serileri ile A Serisi 2021 modellerini de kullanıcılarla buluşturacak. Yeni modellerin yanı sıra akıllı ve hızlı bağlantı teknolojilerine, 5G’ye olan yatırımlarını da güçlü bir şekilde sürdürecek. Zhou 5G teknolojisini farklı bir alana taşıyacaklarını kaydederken, bu teknolojiyi dünya çapında sahiplendiklerine değiniyor. “2019’da Swisscom, Ericsson ve Qualcomm ile birlikte stratejik ortaklık kurarak ‘5G Landing Project’i gerçekleştirdik. Bu iş birliği kapsamında Avrupa’nın ilk 5G bağlantılı telefonu olan OPPO Reno 5G’yi piyasaya sürdük. Türkiye’de ise iş ortaklarımızdan Turkcell, 5G altyapısı üzerinde yaptığı hız testini ilk kez OPPO Reno 5G ile gerçekleştirdi.” diyen Zhou 2020’de 5G alanında bir dönüm noktasına daha ulaşacaklarını kaydediyor. OPPO olarak DSS (Dinamik Spektrum Paylaşımı) teknolojisini destekleyen ilk küresel akıllı telefon markası olduklarını not düşen üretici, 2020’de DSS’nin etkin olduğu 5G akıllı telefon modelini piyasaya sürmeyi planlıyor. Zhou “5G teknolojisi Türkiye’de kullanılmaya başlandığında OPPO kullanıcılarına bu hizmeti vermek için hazır olacak.” diyerek 5G için hazırlıklarının tam olduğunu da kaydediyor.

2020’de firmanın aynı zamanda akıllı saatler, akıllı kulaklıklar ve AR gözlükleri gibi çeşitli akıllı cihazlarının dünya lansmanıyla beraber Türkiye’ye de geleceği belirtiliyor.

İlgili video

OPPO A serisinin Türkiye’de çekilen reklam filmi

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"