Allgemeines

#Othello Sendromu Hakkında Bilinmesi Gerekenler #SosyalMedya #Tv #BB

Othello Sendromu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Othello Sendromu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

17.12.201515:22

Othello sendromu, kişinin hayatını olumsuz etkileyen bir durumdur. Bu nedenle Othello tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Bu içeriğimizde othello sendromu hakkında bilinmesi gerekeleri sizler için bir araya getirdik.

Haber güncelleme tarihi 04.03.2020 09:52

Othello Sendromu Nedir?

Othello sendromu, patolojik kıskançlık olarak adlandırılmaktadır. Othello sendromu bir hastalık olarak görülmektedir. Bu hastalığın temelinde özgüven eksikliği olduğu belirtilmektedir.  Özgüven kaybı, kişilerde yaşadıkları olaylar sonrasında değişmektedir. Bu olaylar sonrasında azalmakta ya da yükselmektedir. Olumsuz durumlar yaşayan kişilerde özgüven eksikliği sıklıkla görülmektedir. Özgüven kaybı kişilerde yetersizlik duygusuna neden olmaktadır. Genellikle sosyal ve ekonomik nedenler etken olmaktadır. Bu nedenle kişilerde kaybetme korkusu duygusu oluşuyor ve hızla artıyor. Eğer kişinin geçmişinde daha önce terkedilme durumu var ise bu kişilerde othello sendromu daha sık görülmektedir. Terkedilme duygusunu yaşayan kişilerin güvensizlik duyguları gelişerek, korkuya dönüşüyor. Kişi kendince çeşitli önlemler almaya çalışıyor. Aynı zamanda kişi yetersizlik, değersizlik ve kıskançlık duygularını kontrol etmeye çalışıyor.

othello-sendromu-005.jpg

Kıskançlığın ortaya konulması kadın ve erkeklerde farklılık göstermektedir. Genellikle kadınlarda daha sık görülen bir rahatsızlık olduğu belirtilmektedir. Kadınlar duygusal ve içe dönük olarak bu durumu yaşamaktadırlar. Erkekler ise davranışsal olarak göstermektedir. Bu durum erkeklerde genellikle şiddete dönüşmektedir. Genellikle yaşadıkları durumlarının farkına varmıyorlar. Othello sendromu yaşayan kişiler yaptıklarını kabul etmeme durumunu yaşamaktadırlar. Sadece kıskançlık duygusu olduğunu düşünmektedir. Kıskançlık duygularının normal bir duygu olduğunu savunmaktadırlar. Kıskançlık nedeninin kendisinden kaynaklanmadığını iddia etmektedirler. Othello sendromu yaşayan kişiler hem kendilerine hem de karşısında ki kişiye zarar verebilir. Kişinin daha farklı ruhsal sorunlar yaşamasına neden olarak hayatını olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle kişiler tedavi olmalıdır fakat kişiler genellikle hastalıkları kabul etmeme durumları yaşanmaktadır. Bu nedenle doktora muayenesine gitmemektedirler. Doktor muayenesine giden kişiler ise tedaviyi kabul etmemektedirler.

othello-sendromu-nedir.jpeg

  #ARD und ZDF verstärken Social-Media-Teams für EM wegen Hass und Hetze

Othello Sendromu Belirtileri Nelerdir?

Othello sendromu belirtileri genellikle belli durumlarla görülmektedir. Kişide aşırı derecede aldatılma duygusu oluşur. Bu nedenle partnerini herkesten ve her şeyden kıskanır. Sürekli karşısındaki kişiyi farklı durumlarda kısıtlama isteği duymaktadır. Sevgilisiyle ayrılma korkusu yaşayarak tedirgin bir hayat sürmektedir.

othello-sendromu-004.jpg

Partnerine hakaret ederek kendini değersiz hissettirme gibi eğilimlerde bulunur. Olaylara farklı tepkiler vermektedir. Bu tepkiler kontrolsüz ve aşırı tepkilerden oluşur. Kişide aşırı şekilde saldırganlık ve şiddet eğilimi görülmektedir.

  • Aşırı derecede aldatılma korkusu
  • Herkesten ve her şeyden kıskanarak, kısıtlama isteği
  • Sevgiliden ayrılmanın bir fobi haline gelmesi
  • Hakaret ederek partnerine kendini değersiz hissettirmek
  • Verilen kontrolsüz ve aşırı tepki
  • Saldırganlık ve şiddet eğilimi

othello-sendromu-belirtileri.jpg


  #Lars von Trier: Der Skandalregisseur wird 65

Othello Sendromu Yaşayan Kişi Nasıl Anlaşılır?

Othello sendromu oluşan kişide görülen bulgular ve belirtiler kendini göstermektedir. Bu hastalığa yakalanan kişi aşırı sahiplenme tavırlarında bulunur. Kıskançlık duygusuna kapılarak çeşitli hareketlerde bulunur. Partnerinin hayatını zora sokacak durumlara neden olabilir.  Partnerini herkesten kıskanır ve sürekli kısıtlar. Sık sık aldatıldığını düşünür ve bu aldatılma tehdidine karşı önlemler almaya çalışır. Takip eder, evden dışarı çıkmanızı ya da camdan bakmanızı istemez. Perdelere ve çarşaflara işaret koyabilir. Giydiklerinize ve arkadaşlarınıza karışır. Telefonunuzu ve bilgisayarınızı sık sık kontrol eder. Eve gizli kamera bile koymak isteyebilir. En ufak bir değişikliği, duygu durumunuzdaki en ufak bir farklılığı aldatıldığının kanıtı sayabilir. Kavga çıkarmak için adeta her fırsatı değerlendirir. Boşandıktan ya da ayrıldıktan sonra sizi takip eder, tehdit eder ve şiddet uygulayabilir. Kavga çıkarmak için adeta her fırsatı değerlendirir. 

othello-sendromu-yasayan-kisi.jpg


  #In diesen Ländern wird am meisten gestreamt – Deutschland nicht weit vorn

Othello Sendromu Tedavisi

Othello belirtileri olan kişiler kesinle doktora başvurarak tedavi altına alınmalıdır. Othello sendromu tedavi en az 4 ay en çok 2 sene sürebilmektedir. Tabi ki bu durum kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda hastalığın derecesi de önem taşımaktadır. Othello sendromu bazı hastalarda ömür boyu süren tedavi süreçleri uygulanmaktadır. Bu hastalık ilaç tedavi ve psikolojik tedavi olarak görülmektedir. Psikolojik tedavi olarak psikoterapi uygulanmaktadır. İlaç tedavisinde genel olarak farmakolojik ilaçlar kullanılmaktadır.

othello-sendromu-tedavisi.jpg

Önerilen İçerik;

 Williams Sendromu Nedir ve Belirtileri Nelerdir?

UYARI !

İçeriğimizde yer alan yazılı ve görsel içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş, öneri ve bilgilendirme yazısıdır. Kesin teşhis ve tedavi niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu karşısında mutlaka doktorunuza başvurunuz. Unutmayın sağlık sorunlarında uygulanan tedavi yöntemleri bireylerin biyolojisi, kalıtsal özellikleri, yaş, boy, kilo farklılıkları, alerjik yönleri ve bunlar gibi onlarca farklı duruma göre değişiklik gösterebilir. Sağlık sorunlarınızın tedavisinde size ancak ve ancak doktorunuz yardımcı olabilir.

NeOldu.com

  #Ünlü Analist, Bitcoin (BTC) Fiyatının Düşeceğini Söylüyor
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

İLGİLİ HABERLER

  • Nevroz Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"