Anime || Manga

Oyun Türü Animeler!

Anime izlemeyi seviyorsanız „AnimeX“ uygulamasını indirip reklamsız izleyebilirsiniz.

AnimeX - Watch Anime Movie Trailers
AnimeX – Watch Anime Movie Trailers

01 – Sword Art Online

2022 Yılında piyasaya sürülen Sword Art Online MMORPG oyunu, kafaya takılan bir cihaz sayesinde oyuncuları kendi sanal dünyasına götürerek gerçek bir Role-Playing oyunu sunmaktadır. bir çok oyuncununda arasında olan Kirito da SAO dünyasına giriş yapmıştır. Fakat kısa sürede  oyuncular oyundan çıkış yapamadıklarını fark ederler ve herkes bir anda  bir alana ışınlanır. Oyunun yapımcısının burada yaptığı açıklamaya göre oyundan çıkmanın bir tek yolu vardır o da 100 katlı SAO dünyasını temizlemektir. Her katta bir boss bulunmaktadır ve 100. kattaki boss’u öldürebilen oyundan çıkabilecektir. Fakat oyunda canı biten kişi gerçek hayatta da ölecek, ayrıca dışarıdan biri oyuncuların başındaki cihazı çıkarmak isterse alet oyuncuları öldürecektir.

Bütün oyuncular şaşkınlık içerisindeyken oyunlar konusunda hem tecrübeli hemde Beta Tester olan Kirito oyunu kazanmayı kafasına koymuştur.

02 – Log Horizon

Elder Tales dünya çapında popüler olan online bir fantezi rol üstlenme oyunudur.

Ama „Cultivate the Noosphere” isimli on ikinci genişletme paketi çıktığında Japonyadaki

otuz bin oyuncu içeride sıkışıp kalır aralarında sosyal ilişkileri güçlü olmayan ama kafası zehir

gibi çalışan Shiroe de vardır. Shiroe canavarlarla dolu bir dünyada hayatta kalabilmek için “Log Horizon”

isimli bir birlik kurar. Birlik ile içeride sıkışıp kalanlar için daha güvenli bir alan oluşturmak için çalışır

ve zekası sayesinde birçok kişiyi kendi tarafına çeker zekasından dolayı oyundaki takma adı ise gözlüklü canidir

03 – Phi Brain  Kami no Puzzle

Root Academy adındaki özel bir okula giden ve bulmaca çözmeyi her şeyden çok seven Kaito, sıra dışı zeka seviyesi sayesinde

Phi Brain“e aday gösterilmiştir. Bir gün arkadaşı Nonoha ile birlikte okulun yakınlarındaki harabelerde bulunan

çözülemez bulmaca nın başına otururlar öğrenci birliğinin onlara verdiği cihaz yol gösterecektir

04 – Btooom

Ryouta Sakamato da gerçek hayatta sıradan, çok da başarısı olmayan biriyken BTOOOM oyununda dünyaca tanınan Japonya’nın en başarılı oyuncularından biridir. Ryouta bir gün nasıl olduğunu anlayamadan kendini tropikal bir ormanda bulur. Buranın neresi olduğunu ve nasıl geldiğini araştırırken bir adamın saldırısına uğrar Kısa zamanda da adamın bir BTOOOM oyuncusu olduğunu kendisinin de bir şekilde BTOOOM oyunu içerisine girdiğini fark eder Ryouta oyun tecrübeleriyle kısa sürede kendisini saldıranı yendikten sonra, neler olup bittiğini araştıracak bir yandan da BTOOOM dünyasında hayatta kalmaya çalışacaktır.

05 – Yu-Gi-Oh

Yugi Moto çekingen ve yalnız bir lise öğrencisidir büyükbabası Salomon Moto ise bir arkeologdur. Büyükbabasının Mısır’a yaptığı bir gezi sonrası torununa kimsenin çözemeyeceği eski bir Mısır Yap Bozu hediye eder ama Yugi parçaları bir araya getirince, hayatı sonsuza kadar değişir. Yap Boz, Yugi’ye geçmişte kalan bir ruh verir ve ikisi birlikte çalışınca daha güçlü ve kendine daha çok güvenen bir düellocu ortaya çıkar. Kısa süre sonra  Düello Canavarları adlı kart oyununun gizemli yaratıcısı Pegasus J. Crawford, Yugi’nin büyükbabasını kaçırır ve Yuugi  Pegasus’un düzenlediği Düello Canavarları turnuvasına katılmak zorunda kalır  Şimdi Yugi, turnuva boyunca düellolar yapmalı ve büyükbabasını kurtarabilmek için Pegasus’u da yenmelidir.

06 – Kakegurui

Hyakkaou Akademisi sadece ülkenin en zenginlerinin çocuklarının okuduğu özel bir okuldur.

Ancak bu okul diğer okulların tamamen farklıdır. Okulun tek amacı ileride ünlü şirketleri devralacak bu gençler planlama karar verme gibi konularda geliştirebilmek amacıyla öğrencilere sürekli kumar oynatmaktır ancak ödeyemeyeceği borçlar altına girenlerin borçları Öğrenci Konseyi tarafından ödenir ve parayı geri ödeyinceye kadar bu kişiler evcil hayvan, yani diğer öğrencilerin her istediğini yapmak zorunda olan kişiler olurlar. Suzui Ryota bu okuldaki evcil hayvanlardan biridir ve Jabami Yumeko ise okula sonradan gelmiş bir öğrencidir normalde sakin biri iken konu kumar olduğu zaman  başka bir kişiliğe bürünüyor ama yeni gelen öğrencinin ne yapmak istediğini kim olduğunu kimse bilmiyor kumar oynama şekli bile farklıdır.

07 – Death Parade

Öldükten sonra nereye gideriz? Cennete? Cehenneme? Bu animede insanlar öldüklerinde

Decim’in bulunduğu bir bara Quindecim’e gelirler. Burada bir kumar oynarsınız ama para veya başka şeyler ile değil. Hayatınızla oynarsınız. Herkes hayatları üzerine ve kendi gerçek yüzlerini göstererek oyunlar oynarlar. Decim ise oyuna hakemlik yaparak kimin yaşayıp kimin öleceğine karar verir.

08 – Quan Zhi Gao Shou

Glory isimli çok oyunculu online oyunda ana karakterimiz Ye Xiu üstün yeteneklerinden dolayı

Savaş Tanrısı olarak isimlendirilir ancak bazı sebeplerden dolayı takımından ayrılır. Herkes buna çok üzülür. İş bulma macerasında bir internet kafenin önünden geçerken bir ilan görür oda kafede çalışacak eleman aramaktadır ve hemen içeri girer o günde Glory oyununun yeni bir sunucusu açılacaktır ve oyun deneyimi on yıl ile donatılmış bir oyuncu olan Ye Xiu kendine karakter sınıflarına bağlı olmayan bir silah yapar ve zirve macerası başlamıştır.Çok geçmeden yeni sunucuda çok iyi işler yapmaya başlar herkes bu oyuncunun kim olduğunu öğrenmek ister ama kimse onun Ye xiu olduğunu bilmez  yeni adı lord gırim dir ama çok geçmeden bazı şeyler ortaya çıkmaya başlıyacaktır.

09 – Mondaiji Tachi Ga Isekai Kara Kuru Sou Desu Yo

Bir gün birbirinden sorunlu üç çocuk kendini farklı bir dünyada bulurlar kendini kara taşvan olarak tanıtan biri kendilerini oyunlarla yönetilen bu dünyaya oyun oynamaları için çağırdığını söyler ama gerçek bu değildir.Gerçek hayatlarından sıkılan bu üç sorunlu çocuk bu dünyada gerçekten eğlenebilecekler midir. Karşılarına neler çıkacağından tamamen habersizlerdir. 

10 – No Game No Life

Shiro ve Sora, Oyun dünyasında büyük ün yapmışlardır. Herkes onları HOLE yani boşluk olarak tanımaktadır. Bu performansları oyun tanrısının hoşuma gitmiş ve onları sadece oyunlarla dolu alternatif bir dünyaya çağırmıştır. İkilinin yeni amacı bu oyun tanrısını bir oyunda yenmektir ama tanrıya meydan okumadan önce önündeki büyük engelleri aşmaları lazım

11 – Ousama Game The Animation

İlgili sınıfımıza Nobuaki Kanazawa isimli gencin transfer olmasıyla olaylar gelişmeye başlıyor.

Kendini sınıftan uzak tutmaya çalışan Nobuaki bunu yaparken sınıfın dikkatini üstüne topluyor.

Sonrasında bir gece sınıftaki herkese bir mesaj gelir. Mesaj bir oyun ile ilgilidir.

Kral Kim Oyunu Ousama Game  adında bir oyundur. Öğrencilerden verilen görevleri yapılması

istenmektedir ve kurallar açıktır.

1.Sınıfa kayıtlı tüm öğrenciler katılmalı.

2.Kral tarafından gönderilen emir 24 saat içinde yerine getirilmeli.

3.Kurallara uymayana cezalandırılır.

4.Kral Kim Oyunu’nu bırakmak yasaktır.

Görevlerin ciddiye alınmaması karşılığında ölümle cezalandırıldıklarını öğrenirler.

Yavaş yavaş ağırlaşan görevler ile mücadelelerini konu alıyor.

 

Daha çok anime makalesi okumak isterseniz anime manga kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!