Spiel

PUBG Mobile cephesinden yeni bir başarı dahaPUBG Mobile 10. sezon

Popüler mobil Battle Royale oyunu PUBG Mobile bir kilometre taşını daha geride bırakarak başarısını oyuncularla paylaşıyor.


Mobil Battle Royale oyunları arasında en çok “kazananlardan” olan PUBG Mobile, oyuncuların ilgisini üzerinde tutmaya devam ediyor. Halihazırda hayli popüler olan oyun başarılarına bir yenisini daha ekliyor. Resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşılan yeni açıklamada oyunun dünya genelinde 600 milyon kez indirildiği müjdeleniyor. Çin’e de açıldıktan sonra bu çok şaşırtıcı olmamıştır diye düşünüyoruz. Zira oyunun Ağustos 2019 verilerine baktığımızda yüzde 540’lık bir büyüme göründüğünü kaydetmiştik. Aynı dönemde dünya genelinde oyuncuların oyun içi toplam harcaması da 1 milyar dolara ulaşarak oyunu en çok kazandıran mobil oyunlar arasında zirveye taşımıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PUBG Mobile rakiplerine aldırmıyor

PUBG Mobile’ın Battle Royale sekmesinde çok dişli bir rakibi olduğunu da hatırlatalım. Yayınlandığı ilk hafta 100 milyon indirmeye ulaşan Call of Duty: Mobile, oyunun en ciddi rakipleri arasında yer alıyor.

Mobil tarafında işler iyi gitse de PC tarafında oyun için bir düşüş olduğunu da kaydedelim. Yayınlanan son araştırmaya göre Ocak 2018’den bu yana PUBG’nin oyuncularının yüzde 82’sini kaybettiği kaydediliyor. Tabii PC tarafındaki Battle Royale rekabeti çok daha dişli. Ayrıca PUBG’nin PC versiyonunun ücretli olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Ücretsiz olan PUBG Mobile indirmeleri elbette PC ve konsollara kıyasla çok daha yüksek. Mobil oyunun önümüzdeki dönemlerde de bu başarısını sürdürmesi ve yeni oyuncuları kendine çekmesi bekleniyor. Şimdilerde 11. sezona hazırlanan mobil oyunun yeni sezonu 5 Ocak 2020‘de oyuncularla buluşacak.

İlginizi çekebilir

PlayStation Plus aralık ayı ücretsiz oyunları


Daha çok oyun makalesi okumak isterseniz oyun kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!