Ripple’ın Çöküş Faciasının Arkasındaki Sebep Ne?

Ripple ve XRP, birçok alanda; özellikle de söz konusu sınır ötesi ödemeler ve uluslararası transferler olduğunda, kaydadeğer başarılar elde etti. Ancak 2020 yılının başlarından bu yana XRP, Ripple’ın müşteri tabanındaki agresif büyüme ve yanısıra küresel genişleme planlarını destekleyemedi ve böylece varlık, uzun bir düşüş trendine mahkum oldu.

“XRP Fiyatı Bastırılıyor”

Kripto para topluluğunun bilinen isimlerinden CryptoWhale, kripto para sahiplerinin XRP fiyatını bastırdığını öne sürüyor. Ripple’ı Chris Larsen ile birlikte kuran Jed McCaleb, XRP ile yüksek benzerliğe sahip olan bir diğer kripto para birimi Stellar’ı (XLM) kurmak için şirket ile yollarını ayırmıştı.

  Almanya, plastik atıkları azaltmak için 5 maddelik bir plan açıkladı

Jed McCaleb, bir zamanlar BTC işlemlerinin büyük çoğunluğunu gerçekleştiren ve 2014’te beklenmedik çöküşüyle tartışmaların odağı olan, en büyük Bitcoin borsası Mt.Gox’un kurucusu olarak da tanınıyor.

Jed McCaleb, tarih 2013’ü gösterdiğinde, yılın başlarında Ripple‘dan ayrılmaya karar verdiğini bildirmişti. Jed McCaleb ayrılmaya karar verdiğinde, olumsuz etkiyi herkes tahmin edebiliyordu. Jed McCaleb’ın elinde, satıldığında dijital varlığın fiyatını ciddi anlamda etkileyebilecek XRP vardı (yaklaşık 7 milyar token). Ripple’ın yönetim kurulu  ise tam da bu sebeplerle bu potansiyel sorunu önlemeye uğraştı. Bu nedenle iki tarafın uzlaşısıyla, McCaleb’ın günde belirli bir miktardan fazla XRP satamayacağı konusunda bir anlaşma yapıldı.

Yazar Hakkında

.

Türkan Babacan

Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com

  #Rüyada Elbise Silmek Ne Anlama Gelir?

Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .