İçindekiler

Avustralya Kripto Para Kullanıcılarını Vergiye Tabii Tutacak

Mart 2020 tarihinde, ABD’deki Gelir İdaresi’ne (IRS) benzer şekilde, Avustralya’da vergi idaresinden sorumlu kuruluş olan Avustralya Vergi Dairesi (ATO), en büyük kripto para vergi savaşını başlatma sürecindeydi. ATO 350.000 Avustralyalıya, kripto para vergileri ile ilgili uyarı tebligatları göndermeyi planlıyordu.

Bu tebligatlar, vergi mükelleflerine kripto para birimi ile ilgili vergi raporlaması konusunda eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Tebligatları alan kişiler, geçerli vergileri ödemek durumunda olacaklardır. Bu mektuplar yaklaşık 10.000 ABD vergi mükellefinin aldığı, IRS 6174 ve 6174-A tebligatlarınabenzemektedir.

İlginç bir şekilde, ATO tebligatları, kripto para varlıklarının boyutuna bakılmaksızın, çok sayıda kripto para kullanıcısını hedefliyor gibi görünüyor. Genel olarak IRS gibi vergi yetkilileri, yönetim maliyetini haklı çıkarmak için, yüksek meblağlardaki davalara odaklanma eğilimindedir.

  #Nightwing Filminde Görmek İstediğimiz 10 Karakter

Yazar Hakkında

.

Türkan Babacan

Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com

Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .