Technologie

Samsung Galaxy S20 ailesinden önemli kamera detaylarıSamsung Galaxy S20 120 Hz

Samsung Galaxy S20 ailesinin kamera sistemine yönelik yeni bir paylaşım yapıldı. Buna göre Galaxy S20 Ultra kamera konusunda çok daha güçlü geliyor.

Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra modelleri 11 Şubat 2020 tarihinde tanıtılıyor. Kısa süre önce ortak olarak 120 Hz yenileme hızına sahip bir AMOLED ekran ile geleceği kesinleşen amiral gemisi modeller, kamera konusunda ciddi bir farka sahip olacak deniyor. Sağlam kaynak Ice Universe‘e göre modellerden sadece Ultra’da 108 megapiksel kamera yer alıyor. Diğer modellerin ana kamera olarak yeni 12 megapiksel 1.8 um sensör üstüne kurulacağı aktarılıyor. Ancak bu sensörün çözünürlük açısından düşük olması, kalitesinin düşük olacağı anlamına gelmiyor. Çünkü fotoğraf kalitesini çözünürlük belirlemiyor. Kaynağa göre yeni sensörler sayesinde Samsung Galaxy S20 ve Galaxy S20 Plus modelleri, Galaxy Note 10 Plus’tan daha iyi fotoğraf kalitesi getirecek. Bu da elbette sevindiriyor ve bunun arkasında yeni donanım kadar yazılım iyileştirmeleri de yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 Ultra kamerası hakkında başka neler biliyoruz?

Modelin arkasında beşli kurulum yer alıyor, bu kurulumun merkezinde de yukarıda dediğimiz gibi ISOCELL Bright HM1 adına sahip ve bu modele özel olarak tasarlanmış 108 megapiksel sensör yer alıyor. Ancak beşli kurulumda en çok kare formuyla fark yaratan periskop kamerası dikkat çekiyor. Bunun Ultra modele 5x optik zoom ve 100x dijital zoom getireceği biliniyor. Buna ek olarak modelin arkasında 3D ToF sensörü ile ultra geniş açı kamera da bizleri bekliyor. Bir de makro yani yakın çekime özel kamera taşıyabileceği düşünülen Galaxy S20 Ultra, 8K 30 fps video çekecek ve 5.000 mAh pil taşıyacak sızıntıları da alıyor.

İlginizi Çekebilir

Katlanabilir ekranlı dizüstü


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!