Technologie

Samsung’dan CES 2020’de dikkat çeken “şef” robot [Video]Samsung Bot Chef robot

Önemli yeniliklere sahne olan CES 2020’de birçok robot modeli tanıtıldı. Bunlar arasında Samsung imzalı sürpriz bir model de yer alıyordu.

Bilim kurgu filmlerinde sık sık yemek pişirebilen robotlar karşımıza çıkıyor. Bunu gerçeğe dönüştürmek adına birçok firma çalışıyor. Hali hazırda birden fazla gerçek gösterimi yapılmış örnek de bulunuyor. İşte bunlar arasına CES 2020 kapsamında Samsung imzalı dikkat çeken bir model eklendi. Firmanın Bot Chef adını verdiği bu robot, sabit tasarlanmış iki adet koldan oluşuyor. Kameralar sayesinde belirlenen objeleri hassas şekilde tutabilen, kesebilen ve dökebilen “şef” robot, şimdilik sadece salata ya da kahve yapabiliyor ve her şeyi tek başına halledemiyor. Bu açıdan şimdilik mutfağa yeni girmiş bir yardımcı gibi görünen model, buna karşın yeni tarifler / teknikler öğrenebilecek yapıda deniyor. Tahmin edebileceğiniz üzere gelişmiş yapay zeka ve makine öğrenme sistemleri kullanan Samsung Bot Chef, gelecek vadeden çalışmalar arasında yer alıyor. Bu robot ile CES 2020 fuar alanında birçok salata ile kahve yapıldığı ve gelenlere ikram edildiği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Bot Chef, yıllar sonra hayatımıza girebilir

Bunun diyoruz çünkü firma robotu nispeten uygun fiyata kullanıma çıkarmayı planlıyor. Samsung robotun tamamen ulaşılmaz olmamasını istediklerini belirtiyor ancak net bir çıkış tarihi vermiyor. Elbette şu haliyle gündelik kullanımda pek şansı olmayan Bot Chef robot, yeni de güzel bir gelecek gösterimi yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Dizüstü dünyasının geleceği


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!