Allgemeines

#Sivilceye Neden Olan Besinler #SosyalMedya #Tv #BB

Sivilceye Neden Olan Besinler

Sivilcenin oluşmasında birçok faktör etkilidir. Bu faktör arasında sivilcenin çıkmasında en etkili olanlarda bir tanesi de tüketilen yiyecek ve içeceklerdir… Yüzdeki sivilcelerin çıkma nedenleri arasında hormonsal değişimler etkili olsa da yediğimiz içtiğimiz bazı yağ yapıcı ve zararlı besinler, yüzümüzde tahriş seviyesine gelecek kadar etkili olan kırmızı uçlu büyük ve sivri sivilceleri meydana getirir. Peki, yediğimiz hangi besinler sivilce yapar? Cola ve fastfood tarzı yiyeceklerden hangileri sivilcenin oluşmasında etkilidir? Sivilce Nasıl Geçer? içeriğimizi inceleyerek doğal çözüm yöntemleri hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

sivilce.gif

İşte, yerken üzerinde düşünmemiz gereken ve vücutta sivilce çıkaran besinlerden en önemlileri…


  #Bu Fidye Yazılımı 4 Ayda 25 Milyon Dolar Elde Etti

1. Acı Baharatlı Yiyecekler

Kırmızıbiber, domates ürünleri ve baharatlı yiyecekleri çok kullanmamak gerekiyor. Birebir sivilce yapan yiyecekler olmasa da yüzümüzdeki kan akışını arttırdıklarından kızarıklıklara yol açabiliyorlar.

aci-baharat.jpg


2. Şekerli Yiyecekler

Çikolata ve onun gibi gıdalar, bağışıklık sistemimizi kötü yönde etkiler, güçsüzleştirir. Bağışıklık sistemimiz de güçsüzleşince sivilce oluşum oranı artar. İşlenmiş şekerler ise kan şekerini değiştirdiğinden sivilcelere neden olur. Bu yüzden şekerli gıdaları da çok fazla tüketmemeliyiz.

samsa-tatlisi.jpg

3. Süt ve Süt Ürünleri

Süt ve süt ürünlerinin hayatımızdaki önemi çok büyüktür fakat gereğinden fazla kullanıldığı takdirde sıkıntı yaratabilmektedir. Sivilce oluşumuna sebep olabilmektedir. Ayrıca ürünlerin taze ve temiz olmasına özen göstermeliyiz.

sut-ve-sut-urunleri-001.jpg

  #Binance CEO’sundan erişim sorunuyla ilgili açıklama

4. Asitli ve Şekerli İçecekler

Şekerin bağışıklık sistemini güçsüz kıldığını bunun da sivilceye neden olduğunu biliyoruz. Şekerli ve asitli içecekler hem bu yönden zarar vermekte hem de bu içecekleri içtiğimiz zaman günlük su tüketimimiz azalmakta. Bu yüzden, bu ürünlerin tüketimini tutabildiğimiz kadar aşağı seviyelerde tutmalıyız.

sivilce yapan besinler şeker ve asitli içecekler


5. İşlenmiş Gıdalar

Beyaz ekmek ve diğer atıştırmalıklar kandaki insülin değerini dengesizleştirmekte ve bu da sivilce oluşumuna neden olmaktadır. Sivilcelerimizden kurtulmak istiyorsak fastfood ( Burger King, Mc Donalds ) ürünlerinden kesinlikle uzaklaşmalıyız.

sivilce yapan besinler işlenmiş gıdalar


6. Hazır Meyve Suları

İçtiğimiz an, tatları ne kadar gönlümüzü fethetse de, bu içeceklerden de uzak durmalıyız. Evimizde doğal yollarla sıkılmış meyve sularını içmek var iken, bu tarz içecekleri kullanmamaya özen göstermeliyiz.

sivilce yapan besinler meyve suyu


  #Die U9 – Pfeilschnell durch das Herz des Westens

7. Dondurma

Doğal olarak üretilenler dışındaki diğer dondurmalarda, bolca katkı maddesi bulunduğundan tüketimi minimuma indirilmelidir.

sivilce yapan besinler dondurma


8. Kahvaltılık Gevrekler

Kahvaltı da severek tükettiğimiz gevreklerin aslında sivilce yaptığını biliyor muydunuz? Eğer yüzünüzde sivilce istemiyorsanız. Yavaş yavaş azaltmanızda fayda var.

kahvaltilik-gevrek.jpg


9. Kızarmış Soğan Halkaları

Bir çok insan soğan halkası yemeye bayılır. Ancak bu sivilce yaptığından çok fazla tüketilmemesi gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. 

sogan-halkalari.jpg

Önerilen İçerik; Doğal Yöntemler İle Sivilce Lekeleri (İzleri) Nasıl Geçer?

BuradaBiliyorum.Com / Sosyal Fayda

UYARI !

İçeriğimizde yer alan yazılı ve görsel içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş, öneri ve bilgilendirme yazısıdır. Kesin teşhis ve tedavi niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu karşısında mutlaka doktorunuza başvurunuz. Unutmayın sağlık sorunlarında uygulanan tedavi yöntemleri bireylerin biyolojisi, kalıtsal özellikleri, yaş, boy, kilo farklılıkları, alerjik yönleri ve bunlar gibi onlarca farklı duruma göre değişiklik gösterebilir. Sağlık sorunlarınızın tedavisinde size ancak ve ancak doktorunuz yardımcı olabilir.

  #Liefern und abholen: Diese 11 Läden in Wilhelmsburg & Harburg versorgen euch weiter

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"