Technologie

Sony’den akıllı telefon tarafında gelen ilginç özürSony sensör

Fotoğraf makinesi ve akıllı telefon modelleri için en büyük sensör tedarikçisi olan Sony, gelecek için endişe veren bir açıklamada bulundu.

Fotoğraf makinesi ve akıllı telefonlar için kamera sensörü pazarını domine eden Sony, bu alanda yeni dönemde de bir numaralı isim olacak. Ancak bu durum, özellikle akıllı telefon tarafında üretim konusunu tehlikeye sokuyor. Çünkü bildiğiniz üzere fotoğraf makinelerinde sadece tek bir sensör yer alıyor. Akıllı telefonlarda ise artık en az üç hatta artık tam beş tane kamera yer alıyor. Her kameranın kendi sensörü bulunuyor ve firma bu yüzden oluşan gerçekten inanılmaz yüksek talebe yetişemediklerini aktarıyor. Burada oluşan talebi karşılamak adına yatırımı iki katına çıkardıklarını aktaran Sony, bu duruma ve 2021’de yeni bir fabrikanın inşasına başlanacak olmasına rağmen gelecekte sensör talebini karşılayamacaklarını aktarıyor. Sony’den Terushi Shimizu, “İşlerin gidişatına bakılırsa, kapasiteyi genişletmek için yapılan bu yatırımdan bile yine de yeterli olmayabilir” diyor. Shimizu aynı zamanda “Yeterince üretim yapamadığımız için müşterilerimizden özür dilerizaçıklamasını da yapıyor. Bu durum Japonya merkezi teknoloji devi için hem şaşırtıyor hem de gelecek için oldukça endişe veriyor. Bu arada firma ufak boyutlu sensörleri sadece telefonlara da vermiyor. Biliyorsunuz aksiyon kamerası ve drone gibi ürünlerde de Sony‘ye yönelik büyük bir sensör talebi bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony, sensör pazarında rakipsiz değil

Evet firma pazarın lideri ancak hemen arkasında dev isim Samsung yer alıyor. Biliyorsunuz ilk olarak Xiaomi cihazlarda kullanılan 108 megapiksel kamera sensörü büyük ses getiren Samsung, 2020’de Sony’nin yükünü ciddi şekilde azaltacak gibi görünüyor. Ortaya çıktığı kadarıyla Sony’nin de buna oldukça fazla oranda ihtiyacı bulunuyor. Samsung geçtiğimiz gün duyduğumuz kadarıyla sensör tarafında 144 megapiksel seviyesine çıkmak adına 14 nm FinFet üretim sürecinin planlarını yapıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO ekran altı kamera teknolojisi

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!