Sozialen Medien

#Sperm Sayısını Arttıran 10 Yiyecek

Sperm Sayısını Arttıran 10 Yiyecek

Sperm Sayısını Arttıran Yiyecekler

Çocuk sahibi olmaya çalışan çiftlerin dikkate alması gereken şeylerden biri de sperm sayısıdır. Düşük sperm sayısı yumurtanın döllenmesi yani hamilelik şansını azaltmaktadır. Fiziksel problemlerden strese kadar düşük sperm sayısının pek çok nedeni olabilir. Sperm sayısını artırmak için bazı yiyeceklerden faydalanmak mümkündür. İşte sperm sayısını olumlu etkileyen yiyecekler şunlardır;


1. Sarımsak

İçinde bulunan allicin maddesi sayesinde kanın cinsel organlara akışını hızlandırır ve sperm sayısının artmasını sağlar.

sarimsak


2. Yemiş

Antioksidan içeren yemişlerin çoğu sperm sayısını arttırır. Kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak sperm sayısına oldukça etki eder.

yemis


3. Bitter Çikolata

Sperm sayısını arttırıcı enzimleri çokça içeren çikolatayı tüketmekte de fayda var. Sperm sayısını arttırmaya yönelik oldukça faydalıdır.

bitter-cikolata


4. Ceviz

Faydaları saymakla bitmeyen ve Omega 3 içeren ceviz, sperm sayısını arttıran yiyeceklerin en etkililerinin başında gelmektedir.

ceviz


5. Muz

Muzun da içerisinde bolca sperm arttırıcı enzimler bulunur. Muz tüketerek de sperm sayısını arttırabilirsiniz.

muz


6. Ispanak

Anlaşılan Temel Reis sadece çok güçlü değil sperm sayısı bakımından da iyi durumdaymış. Çoğu yapraklı yeşil sebze gibi ıspanak zengin bir folik asit kaynağı. Folik asit alınmaması durumunda spermlerini giderek güçsüzleşir ve azalır.

ispanak-017.jpg


7. Havuç

Anneler gözlerimiz iyi görsün diye hep havuç yememizi tembihler. Ne yazık ki bu bir efsane ama havucun annelerin torun sahibi olmasına faydası var. Yüksek oranda A vitamini içerir ve A vitamini spermler için çok faydalıdır.

havuc-024.jpg


8. Kırmızı Meyve ve Sebzeler

Erkek üretkenliğine olumlu etkisi olan diğer bir yiyecek grubu içi veya dışı kırmızı olan sebze ve meyvelerdir. Domates, greyfurt, karpuz, kırmızı biber, papaya gibi yiyecekler lycopene adlı bir mucize içerir. 2014’te yapılan bir çalışma lycopene (domatese rengini veren madde) içeren yiyeceklerin sperm sayısını %70’e kadar artırabildiği tespit edilmiştir.

kirmizi-meyve-ve-sebzeler.jpg


9. İstiridye

İstiridyenin cinsel hayata olan faydasını Romalılar keşfetmiş. İstiridye yoğun derecede zink içerir ve zink spermin temel taşlarından biridir.

istiridye-002.jpg


10. Mantar

Mantarın her çeşidi D vitamini bakımından zengindir ki bu vitamin seks hayatınızı her yönden iyileştirebilir. Ana faydası kan dolaşımına faydalıdır ki bu ereksiyon problemlerinin çözülmesine yardımcı olur. Tabii güneşten yeteri kadar D vitamini almak mümkün ama soğuk, gün ışının az olduğu yerlerde mantarlar size destek olabilir.

mantar-018.jpg

Önerilen İçerik: Sperm Hakkında Bilmediğiniz Gerçekler

BuradaBiliyorum.Com

Forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"