Technologie

#TeknolojiHaberleri #Instagram hikayelerindeki Spotify paylaşımları “hareketleniyor” #BB

„Instagram hikayelerindeki Spotify paylaşımları “hareketleniyor”“

instagram spotify
Spotify şarkılarını Instagram hikayelerinde paylaşmaya alışkınız. Ancak gelen yeni özellik işleri çok daha keyifli hale getiriyor.

Instagram hikayeleri platformun en popüler özelliklerinden biri. Günlük 500 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Instagram’ın hikayelerinde sıklıkla paylaşılan gönderilerden biri de Spotify şarkıları ve listeleri. Spotify’ın platformla olan iş birliği kapsamında dinlediğiniz şarkıyı Spotify’dan paylaş diyerek doğrudan Instagram’daki hikayeler kısmına atabiliyorsunuz. Bu paylaşımlarda arka plan düz bir renkle kaplanırken şarkının bulunduğu albümün resmi de tıklanabilir bir kutucuk olarak hikayenizde yer alıyor. İşte bu özellik şimdi gelişmeye hazırlanıyor. Spotify’ın sanatçılara sağladığı Canvas özelliği Instagram’ın hikayelerini hareketlendiriyor.

  #GOG Galaxy 2.0 Farklı Mağazalardan Oyun Almaya İzin Verecek

Instagram hikayelerinde Spotify videoları

Canvas özelliğinde sanatçılar şarkıları çalarken arka planda kısa bir video oynamasını sağlayabiliyor. Bu videolar Spotify üzerindeyken görüntülenebiliyor. Şimdi ise sanatçılar Instagram hikayelerinde şarkılarını paylaştığında Canvas videolarıyla paylaşabilecek. Arka plan renkli bir düz duvar kağıdı yerine, hazırlanan kısa videoyu oynatacak. Halihazırda Canvas özelliğinde videolar da çok kısa olduğu için, hikayeler özelliğine başarılı bir şekilde oturabiliyor. Bu özelliğin şimdilik sadece sanatçılara açık olduğu belirtiliyor. Ne yazık ki dinleyicilerin paylaşımları bir süre daha düz duvar kağıtlarıyla gerçekleşecek. Öte yandan bu yeni yeteneğin son kullanıcıya da bir şekilde getirilip getirilemeyeceği merak konusu. Şüphesiz şarkıların daha çok paylaşılmasını sağlayacak olan bu mini video eklentisi, sanatçılar için de pozitif bir etki yaratacaktır.

  #Das sind die 15 besten deutschsprachigen Technik- & Technologie-Podcasts 2020!

Canvas özelliğinin şimdilik iOS kullanıcısı olan sanatçılar için aktif olduğunu kaydedelim. Spotify Android versiyonu üzerine çalışmaya devam ediyor.

İlginizi çekebilir

Instagram’ın YouTube olma çabası yeni özelliğiyle belli oluyor


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"