Technologie

#TeknolojiHaberleri #Skoda, 2019 yılında en çok tercih edilen modelini açıkladı #BB

„Skoda, 2019 yılında en çok tercih edilen modelini açıkladı“

skoda
Çek menşeli otomobil üreticisi Skoda, 2019 yılında gösterdiği başarılı performansın ardından en çok sattığı aracını açıkladı.

Otomotiv sektörü 2019 yılında çoğu üretiği için beklediklerini alamadıkları bir sene oldu. Genel olarak küçülmeyi, masrafları kısmayı amaçlayan otomotiv üreticileri yüzde olarak bakıldığında, küçük oranlarda büyüdüler. Ancak kimi şirketler aradan sıyrılmayı başararak hedeflerinin üzerine çıktılar. Bu şirketlere verilebilecek en büyük örneklerden biri Skoda. Çek asıllı üretici 2019 yılında üst üst 6. kez 1 milyon araç satışı barajını geçti. Aynı zamanda Avrupa’da yüzde 5.8 ve Rusya’da yüzde 8.8 büyüyerek yatırımcısını mutlu etti. Marka toplamda 1.24 milyon araç satmayı başardı.

  Xiaomi ve Huawei katlanabilir telefonlardan önemli haber

Skoda Octavia yine lider

Skoda’nın en büyük pazarı ise Çin olarak açıklandı. Asya ülkesinde toplam 282 bin satış yapıldı. Ardından ise 191 bin adet ile Almanya ve 94 bin adet ile Çek Cumhuriyeti geliyor. Markanın en çok satan modeli ise tahmin edildiği gibi Octavia olarak açıklandı. Neredeyse 364 bin satmayı başaran modeli Fabia ve Kodiaq takip etti. Bu iki model ise 170 bin bandını aştı. Markanın başarılı SUV’larından olan Karoq önceki yıla oranla yüzde 32’lik bir satış artışı yaşadı. Bu da onu yaklaşık 153 binlik bir satış adeti kazandırdı.

İlginizi çekebilir

Juke çarpışma testi

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"