Technologie

Trump’tan Apple tarafına büyük yılbaşı hediyesi!iPhone Apple Trump

Amerika ile Çin arasındaki ticari savaş ışığında Apple için güzel bir gelişme yaşandı. ABD başkanı Trump, Apple’a büyük yılbaşı hediyesi verdi.


Amerika ile Çin arasında yaşanan ticari savaştan en çok zararlı çıkacak isimlerden birisi Apple olacaktı. Hatırlarsınız CEO Tim Cook, Çin’e uygulanacak yeni “gümrük vergisi” hamlesi için Donald Trump ile geçtiğimiz aylarda bir araya gelmişti. Bu durum nedeniyle AirPods, iPhone, iPad ve MacBook modellerinin ABD’de zamlanacağını açıklayan Cook, Trump’a konulan verginin en büyük rakipleri Samsung ile olan rekabeti zorlaştıracağını aktarmıştı. Kendilerinin yeni ithalat vergisini ödeyeceklerini ancak üretiminin büyük bölümünü Güney Kore ve Vietnam‘da yapan Samsung‘un bu durumda etkilenmeyeceğini belirten Cook, Trump’ı süreç hakkında bir kez daha düşünmeye itmeyi başardı. İşte bu durum sonuç verdi ve vergiden Apple muaf tutuldu. Trump ile Çin arasında yapılan anlaşma sayesinde Apple’ın iPhone birimi fiyatlarını tam 150 dolar artırmaktan kurtulduğu aktarılıyor. Eğer bu anlaşma yapılmasaydı zaten pahalı olan Apple ürünleri ABD’de bile çok daha ulaşılmaz hale gelecekti. Aynı şekilde yeni fiyatların iPhone’lara yönelik 2020’deki talebi de ciddi şekilde düşüreceği söylendi. Firma için sevindirici şekilde bu durum gerçek olmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iPhone 12 ailesini normalden çok daha pahalıya satmak zorunda kalabilirdi

Peki modeller 2020’de tam olarak nasıl geliyor? Ailenin en altında yer alan iPhone 12 modeli, gelen bilgilere bakılırsa 5,4 inç OLED ekran, alt seviye 5G, çift arka kamera ve 699 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Yeni seride bir de 12 Max modeli yer alacak deniyor. Bu model ise söylendiği kadarıyla 6,1 inç OLED ekran, alt seviye 5G, çift arka kamera ve 799 dolar başlangıç fiyatı ile geliyor. Daha sonra ise karşımıza iPhone 12 Pro çıkıyor. Bu modelin 6,1 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü, üst seviye 5G ve 999 dolar başlangıç fiyatıyla yolda olduğu aktarılıyor. 12 Pro Max ise tam 6,7 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü, üst seviye 5G ve 1.099 dolar başlangıç fiyatıyla geliyor. Bu arada yukarıdaki fiyatlar 4G’li versiyonlar için. Firmanın 5G’li versiyonları ayrı satacağı ancak bunların fiyatını çok artırmayacağı açıklanıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni 16 inç MacBook Pro modeli

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!