Anime || Manga

Tate no Yuusha no Nariagari – Ayrıntılı Tanıtım

 

 

Evvet arkadaşlar ilk bölümü çıkan animemiz Tate no Yuusha no Nariagari‚yi tanıtıyoruz! Bu tanıtım 1.bölümün büyük kısmını kapsamaktadır.

 

    • Ana kahramanımız olan Iwatana Naofumi bir otakudur ve üniversitede 2.Senesindedir. Ama kendini eve kapatmamak için,ortam değişikliği için arada bir kütüphanade roman okumaktadır. Kütüphanede kitapları alırken birden bir düzine kitap kafasına düşer. Eğilip toplarken bir kitap görür “Kaderin Kitabı“. Kitapta “Dünyayı kurtarmak için dört kahraman başka bir dünyadan çağırıldı. Her kahramanın kendi bir silahı var kılıç,mızrak,yay ve kalkan“ Naofumi okumaya devam ederken sıra Kalkan kahramanının açıklama kısmına geldiğinde sayfalar boştur ve birden ışık belirir evet Naofumi başka bir dünyaya çağırılıyordur.

 

    • Kendine geldiğinde büyücüler tarafından ona ve diğer 3kahramana açıklama yapılır. Kralın huzuruna çıktıklarında ise diğer kahramanlar gururla kendi isimlerini söylerken kral kalkan kahramanını yok sayar ama daha sonra onu dinler. Bu sırada anlatır; Kehanetlere göre dünyaya dalgalar halinde yaratıklar gelicek ve bu dalgaları kahramanların durdurması istenecektir. Ertesi gün kahramanlar kendi gruplarını toplamak için gene huzura çıkar. İnsanlar diğer kahramanları seçerken kalkan kahramanınını ezik görüp kimse ona gitmez. Çünkü halk arasında kalkan kahramanının çöpten farkı olmadığı söylentisi dönmektedir. Kral ve diğer kahramanlarda buna inanmaktadır. O sırada bir ses gelir “Kahraman-sama! sizinle gelebilirmiyim?“ bu sesin sahibi çok güzel bir kadındır. Ve kahramanlara destek için 600er,Naofumi’ye ise eksik takım dan dolayı 800 altın verilir. Naofumi’ye katılan bu kadının ismi Sofia Mein’dir.

 

    • Mein ve Naofumi birlikte şehri gezerler. Naofumi’ye silah ve zırh almak için bir dükkana girerler lakin Naofumi kalkan kahramanı olduğu için kalkandan başka bir şey kullanamadığını öğrenir. Naofumiye full set çekerler ve biraz avlandıkdan sonra Mein’e ekipman almak için geri dönerler. Handa yemeğe otururlar. Mein Naofumi’yi kadınsı cazibesi ile şarap içmeye ikna etmeye çalışsada içiremez. Naofumi uyumaya gider.Naofumi bu dünya ile hayaller kurarken çok sevinçlidir ve uyur.

 

    • Sabah kalktığında tüm eşyaları ve parası ortada yoktur. O sırada kale askerleri gelir ve Naofumi yi zorla kralın huzuruna götürürler. O sırada orada Mein’i görür Mein Naofumi’nin ona tecavüz ettiğini anlatır. Naofumi orada kandırıldığını anlayıp çok büyük bir hayal kırıklığına uğramıştır.

 

    • Naofumi artık tüm bu dünyadan nefret etmektedir ve kendi dünyasına gönderilmesini ister lakin böyle bir şey yoktur. Naofumi geri dönmenin tek yolunun dalgalardan kurtulmak olduğunu öğrenip tek başına tüm dünya ile savaşacak ve intikamını alabilecek midir?

 

Serinin en kilit noktası;

Kilit Nokta 2;

Extra:

Puan:8.22/10

Bölüm Sayısı: Bilinmiyor şuan itibariyle 1.Bölüm paylaşıldı yani yeni.

Yıl: 27 Aralık 2018

Kategoriler: Aksiyon,Fantezi,Macera,Komedi,Drama,Romantizm,Seinen

 

Daha çok anime makalesi okumak isterseniz anime manga kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!