Technologie

Türkiye’de Android 10 alan ve alacak Samsung telefonlarSamsung Android 10

Türkiye’de Android 10 alan ve alacak Samsung akıllı telefonlar hangileri? İşte bunun cevabını direkt olarak firma paylaştı.


Samsung biliyorsunuz artık sonunda Android 10 konusunda büyük adımlar atıyor. Genelde yurt dışı için atılan bu adımlar için Türkiye’de de sevindiren bir gelişme yaşandı. “Güncelmiyiz.com” internet sitesinden gelen bilgiye göre Galaxy S10, Galaxy S10e ve Galaxy S10 Plus modelleri için Android 10 Türkiye’de resmi olarak kullanıma çıkmış durumda. Aynı resmi siteye göre 16 Aralık 2019 itibariyle Galaxy A30 ve Galaxy M20 modellerine Android 10’un verileceği aktarılıyor. 23 Aralık 2019 itibariyle ise Android 10’a Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus modellerinin geçeceği Samsung Türkiye’nin verdiği bilgiler arasında yer alıyor. Yeni sürüme 31 Aralık 2019 tarihinde ise Galaxy Note 9, Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modelleri geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 temelli Samsung One UI 2 arayüz neler getiriyor?

SDC 2019 kapsamında tanıtılan yeni One UI, ilk sürümden çok da farklı değil. Belirli tasarım unsurları göze daha güzel gelecek şekilde güncellenen arayüz, bu sefer dikkat dağıtan detayları ortadan kaldırma konusunda daha iyi görünüyor. Firmanın buna özellikle çalıştığı ve birçok unsuru sadeleştirdiği açıklanıyor. Ses göstergesi dahil birçok arayüz göstergesini ufaltan şirket, arayüzün artık daha doğal bir kullanım sunduğunu da aktarıyor. Tek elle kullanımı daha da kolay hale getirmesi sevindiren sürüm, birçok simgede daha canlı renkler kullanıyor. Hareketli simgeler taşıyan ve koru arayüzü daha fazla yere / uygulamaya genişleten Samsung One UI 2, genel olarak kullanıcı deneyimini artırıyor.

İlgili Video

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"