Technologie

Vazgeçilen WhatsApp özelliği kullanıcılarını sevindirecek – BB

WhatsApp
Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların pek de hoşlanmayacağı bir yenilikten vazgeçti. En azından şimdilik.

En popüler mesajlaşma uygulamaları arasında zirveden inmeyen WhatsApp, pek çok özellikle kullanıcılara sunduğu servisi geliştirmeye devam ediyor. Halihazırda ücretsiz olarak kullanılabilen bu uygulama ise uzun zamandır yeni bir gelir yöntemi arayışındaydı. Uygulama için reklamlar ise elbette akla gelen ilk çıkış yolu oldu. Facebook, tıpkı Instagram’da yaptığı gibi WhatsApp’ın Durum özelliğine de reklam getirmeye karar vermişti. 2020’den itibaren uygulanması beklenen bu yeni düzen ise bir süre daha ertelenmiş gibi görünüyor. Çünkü Facebook reklam kararından vazgeçti.

WhatsApp bir süre daha reklamsız

2014’te 22 milyar dolar karşılığında Facebook’un satın aldığı mesajlaşma uygulaması The Wall Street Journal‘ın haberine göre yeni para kazanma yöntemleri araştıracak. Şimdilik reklamların uygulamaya gelmeyeceğini duymak iste kullanıcıları rahatlatacaktır. Reklam stratejisi Instagram’da hayli ağır bir şekilde uygulanıyor. Sık Instagram kullanıcılarının da fark edeceği üzere hikayeler arasında geçiş yaparken neredeyse 3 hikayede bir karşınıza bir reklam mutlaka çıkıyor. Instagram tarafında hoşnutsuzluk yaratan bu düzeni WhatApp’a ilerleyen zamanlarda hala getirebileceklerini ekleyelim. En azından farklı bir yöntem bulunmazsa. 1,5 milyar kullanıcısı bulunan uygulama şüphesiz reklam verenler için de bir maden. Ancak Facebook iş hesapları üzerinden ilerleyecek gibi görünüyor. Reklam sisteminin kaldırılmasıyla beraber Facebook’un tüm odağını iş hesaplarının müşterilerle iletişimi destekleyecek WhatsApp özelliklerine verdiği kaydediliyor. Önümüzdeki dönemlerde nasıl bir gelir elde etme yöntemine geçiş yapacaklarını hep beraber göreceğiz.

İlginizi çekebilir

35 saatlik müzik deneyimi sunan kablosuz kulaklık: BeoPlay E8


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!