Technologie

Xiaomi’nin iki yeni ilginç katlanabilir telefon tasarımıXiaomi katlanabilir telefon

Çin’in yükselen akıllı telefon firması Xiaomi, iki yeni ilginç katlanabilir telefon tasarımı ile gündemde bulunuyor. Firma farkı fikirler geliştiriyor.

Xiaomi imzalı ilk katlanabilir telefon halen gelmedi. Fütüristik Mi Mix Alpha ile heyecan yaratan ancak ilk gerçek katlanabilir modelini henüz tanıtmayan şirket, 2020’de ilk adımı atacak deniyor. Firma gerçekten bu alana büyük önem veriyor ve çalışmalar yapıyor. İşte bu noktada iki farklı tasarım daha ortaya çıkmış durumda. İlk tasarım karşımıza Huawei Mate X gibi ekranı dışına doğru yatayda açılan bir telefonu çıkarıyor. Direkt olarak yukarıda görebileceğiniz bu patentli alınan tasarım, firmanın geleceği için oldukça olası duruyor. Burada en çok patentlenen diğer tasarım dikkat çekiyor. Çünkü söylendiği kadarıyla bu model dikey katlanabilir yapıyı benimsiyor. Ancak burada Samsung Galaxy Bloom ya da 2020 Motorola Razr‘dan farklı olarak ekran içte değil dışta yer alıyor. Yani tersine doğru kapanıp açılan telefon, gerçekten ilginç görünüyor ve bu yapı yüzünden üstünde bir çerçeve taşımıyor. Arka kamera ise Xiaomi tarafından alınan patentlerde ekrana entegre olarak karşımıza çıkıyor. Bu da garip bir deneyim sunacak izlenimi oluşturuyor.

Xiaomi katlanabilir telefon

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki ilk Xiaomi katlanabilir telefon nasıl görünecek?

Firmanın ilk katlanabilir telefonu çok yüksek ihtimalle aşağıdaki videoda görebileceğiniz model gibi iki noktadan katlanabilir bir yapıya sahip olacak. Ön kameranın bir motorlu sistem ile gövdeye entegre edileceği tahmin edilen akıllı telefon, rakiplerine genel olarak hiç benzemeyecek deniyor. Bu modelde Çin merkezli BOE imzalı bir esnek OLED ekranın kullanılacağı tahmin ediliyor.

İlgili Video


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!