Technologie

Yeni Nokia amiral gemisinden kötü bir haber dahaNokia

Kamera sistemiyle büyük ses getiren ancak öne çıkamayan Nokia 9 PureView modelinin üstüne konumlanacak cihazdan kötü bir haber daha geldi.

HMD Global’in kağıt üstünde çok iddialı olan ancak bunu pratiğe dökemeyen telefonu Nokia 9 PureView, biliyorsunuz genel olarak büyük bir hayal kırıklığı olmuştu. Yapılan güncellemelerle toparlanamayan telefon, 2019 yılında 2018’in amiral gemisi işlemcisi ile gelmişti. İşte firma bu hataya bir kez daha düşmek istemiyor. Bu yüzden de yeni amiral gemisinin (Adı artık 9.2 olarak geçiyor) bir kez daha ertelendiği söyleniyor. Normalde 2020’nin ikinci çeyreğinde gelecek açıklaması yapılan telefon, şimdi sonbahar dönemine ertelenmiş durumda. Firmanın bu hamleyi modeli Snapdragon 865 işlemci üstüne kurmak adına yaptığı belirtiliyor. Ancak yeni çıkış dönemi çok ama çok uzakta bulunuyor. Yine beşli bir arka kamera sistemi üzerine kurulacağı belirtilen yeni Nokia amiral gemisi, sonbaharda geldiğinde büyük ihtimalle 5G desteğini taşıyacak ve firmanın ilginç olarak 2020’deki ilk amiral gemisi olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9.2 modeli öne çıkabilecek gibi durmuyor

Ancak ilk modelden alınan dersler bulunuyor. Yine de firmanın pazardaki son durumu pek parlak değil. 2019’un ilk yarısında çok ses getiren şirket, ikinci yarıda ise sessizliğe bürünmüştü. Huawei ve Xiaomi gibi firmaların karşısında zor zamanlar geçiren önemli isim, bakalım 2020’de giriş, orta ve orta üst seviyede nasıl bir performans gösterecek?

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un çift ekranlı merak edilen telefonu

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"