Technologie

Yerli otomobil için dikkat çeken “İtalya” detayı

Yerli otomobil modeliyle tanışmayı iple çekiyoruz. Bu hafta içerisinde tanıtılacak model için dikkat çeken bir “İtalya” detayı ortaya çıktı.

Yerli otomobil modeli 27 Aralık tarihinde resmi olarak tanıtılıyor. Çok yakında tasarımsal ve teknik anlamdaki tüm merak edilenleri ortadan kalkacak araç, şimdilik brada altındaki yukarıdaki ilk görseliyle öne çıkıyor. Yüzde 100 elektrikli bir SUV olacak modelin arkasında BMC, Kök Grubu, Turkcell ve Zorlu Holding yer alırken, tasarımın ise Pininfarina tarafından yapıldığı aktarılıyor. İşte bu konuda önemli bir gelişme ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre 27 Aralık tarihinde tanıtımı yapılacak araç / araçlar İtalya’dan getirildi. Hatta direkt olarak “Ege Ekspress” tarafından taşındığı aktarılan araçlar hakkında firma, “Bu önemli projenin lojistik sürecini yürütmenin haklı gururunu yaşıyor ve dünya lansmanını merakla bekliyoruz” açıklamasını yaptı. Bu detay önemli çünkü araçların gerçekten İtalya merkezli Pininfarina imzalı olduğunu netleştiriyor gibi görünüyor. Sık sık gündeme geldiği üzere Pininfarina’nın K350 konseptine benzeyecek denilen otomobil, heybetli duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil çok merak ediliyor

Araç üretim sürecinde bir aksilik olmazsa 2022 yılında yollara çıkacak. Yerli otomobilin tek bir versiyonu da olmayacak. Söylendiği kadarıyla 2030 yılına kadar toplam 5 model çıkacak ve üç farklı makyaj operasyonu gerçekleştirilecek.

İlginizi Çekebilir

Volkswagen elektrikli otomobilleri motor sesi

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!