Technologie

Yerli otomobil modelinden brandalı yeni fotoğraf

Yerli otomobil modelinden branda altında çekilmiş yeni bir fotoğraf daha geldi. Aylardır beklenen araç için heyecan oldukça artıyor.

Yerli otomobil için biliyorsunuz geçtiğimiz gün Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank önemli bir paylaşımda bulunmuştu. Araç için yukarıdaki fotoğrafı paylaşan ve modelin gövdesine branda altında da olsa ilk bakışı attıran Mustafa Varank, merak edilen modelin 27 Aralık tarihinde resmi olarak tanıtılacağı da aktardı. İşte bu yukarıda da dediğimiz gibi aylardır beklenen tamamen elektrikli SUV modeli, bir kez daha branda altında görüntülendi. Hemen aşağıda görebileceğiniz bu yeni fotoğraf, modelin gerçekten heybetli olacağını gözler önüne seriyor. TOGG’nin genel merkezi önünde çekilen fotoğraf ile yeniden gündeme gelen yerli otomobil, söylendiği kadarıyla bir aksilik olmazsa 2022 yılında yollara çıkacak. Tasarımının Pininfarina tarafından yapıldığı bilinen elektrikli SUV, bu aralar sürekli Pininfarina’nın K350 konseptine benzeyecek yorumları alıyor. Ancak elbette bu konuda kesin bir detay bulunmuyor. Gövde tasarımı için 27 Aralık tarihinin beklenmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
yerli otomobil
yerli otomobil

Yerli otomobil için üretim yeri de belirlenmiş durumda

Daha önce açıklandığı kadarıyla araç Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından Gebze Kocaeli’nde bulunan Bilişim Vadisi’nde kurulacak fabrikada üretilecek. Fabrika yatırımı için Bilişim Vadisi’nin yanındaki arazilerde kamulaştırma çalışmalarının sürdüğü aktarılırken, bu konumun seçilmesinin arkasında özellikle yan sanayi firmalarına yakınlık yer alıyor. Söylendiği kadarıyla yan sanayi firmalarını bir arada toplayan TOSB Otomotiv Yan Sanayi bölgesi, Gebze – Şekerpınar’da Bilişim Vadisi’nin yakınında bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Volkswagen elektrikli otomobilleri motor sesi

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!