Technologie

Yerli otomobil modellerinin tüm fotoğrafları [Galeri]

Yerli otomobil modeli sonunda karşımıza çıktı. Şimdilik iki farklı model halinde gelen otomobillerin tüm detaylarını gösteren fotoğraflar haberimizde.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), 2022 yılında üretimine başlayacağı, geliştirme süreci devam eden C-SUV yerli otomobil ön gösterim versiyonunu dün tanıttı. Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde gerçekleşen, bizim de katıldığımız Yeniliğe Yolculuk Buluşmasında elektrikli C-SUV modeliyle birlikte biliyorsunuz bir de elektrikli C- Sedan konsepti gösterildi. Prototip sürümler üzerinden paylaşılan teknik verilerine burada ulaşabileceğiniz yerli otomobil modelleri için, detaylı görseller de paylaşıldı. Direkt olarak sayfanın üstünde ve altında görebileceğiniz hem resmi hem de bizim çektiğimiz fotoğraflar, araçların gerçekten çok modern olduğunu ve güzel tasarlandığını gözler önüne seriyor. Tasarım çizgileri oldukça fütüristik olan dijital aynalı araçlar, Türkiye’nin geleceği için büyük önem arz ediyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile perakende, otomotiv, telekomünikasyon ve tüketici elektroniği gibi farklı alanlarda deneyimleri olan Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu Grubu’nun sinerjisi ve daha önce Türkiye’de benzeri olmayan bir iş birliği modeliyle kurulan TOGG, herkesi heyecanlandırmayı başarmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil modelleri hakkında bilinmesi gereken diğer önemli detaylar şöyle

TOGG, Türk Otomotiv endüstrisinin kalbi olan Marmara Bölgesi’nde kurulacak fabrikasının temelini 2020 yılında atacaklarını aktarıyor. Fabrikanın 2021 yılında açılacağı söyleniyor. 2030 yılına kadar ise fikri ve sınai mülkiyet hakları tamamen kendisine ait bir ortak e-platform üzerinde 5 farklı model üretecek deniyor. Araçların fiyatları konusunda ise hiçbir açıklama bulunmuyor. Oldukça lüks olan araçların ucuz olması elbette bekleniyor ancak bunun pek mümkün olmayacağı düşünülüyor.

İlgili Video

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"