Technologie

Yorum yazmadan iki kere düşündürtecek yeni YouTube özelliği – BB

YouTube
YouTube, Profil Kartları özelliğinin dağıtımına başladı. Bu özellik sonrası bir kanala yorum yazarken iki kere düşünmeniz gerekecek.

YouTube geçtiğimiz yıl testine başladığı Profil Kartları özelliğinin dağıtımına geçiş yaptı. Şimdilik ağırlıklı olarak Android uygulamasında dağıtılan bu yeni özellik, yorum sekmesini hedef alıyor. Temelde yorum yapan kullanıcıların kanallarına ilişkin daha hızlı bilgi edinmenizi amaçlayan bu özellikte video altında yorum yapan bir kullanıcının profil fotoğrafına tıkladığınızda Profil Kartı açılıyor. Bu kart kullanıcının profilinde yer alan isim, abone sayısı, profil fotoğrafı gibi bilgilere yer veriyor. Kart üzerinden kanala doğrudan abone de olabiliyorsunuz. Hemen sağ altta da “Kanal git” seçeneği sunuluyor. Ancak bu kartların dikkat çeken yanı bu değil.

YouTube, Profil Kartları’nda yorumları derliyor

Bir video altında yorum yazan kullanıcının profil kartını açarsanız, o kullanıcının o kanala yazdığı son yorumları görebiliyorsunuz. Bu yorumların sadece yorum yazılan videonun kanalına gelen yorumlar olduğunun altını çizelim. Yani tüm yorum geçmişiniz görünmüyor. Bu sayede örneğin kötü niyetli kullanıcıların bir kanala düzenli olarak saldırgan yorumlar atıp atmadığı da basit bir şekilde belirlenebiliyor. Aynı şekilde bir kullanıcının sıkı bir takipçi olup olmadığı da bu kartlar sayesinde anlaşılabiliyor.

Bu kartlar aynı zamanda diğer YouTube üreticilerini taklit eden kanalları ayırt etmek için de önemli bir adım. Ünlü YouTuber’ları taklit eden kötü niyetli pek çok kullanıcı yorum sekmesinde adeta “ava” çıkıyor. Bu kartlarla basit bir şekilde, bulunduğunuz ekranı terk etmeden, yorumu yazanın takip ettiğiniz YouTuber olup olmadığınmı da anlayabiliyorsunuz. Özelliğin önümüzdeki dönemlerde iOS kullanıcıları için de paylaşılması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

35 saatlik müzik deneyimi sunan kablosuz kulaklık: BeoPlay E8


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!