Technologie

YouTube Music, sevilen Spotify özelliğine kavuştuYouTube Music için Spotify özelliği

YouTube’un çevrim içi müzik uygulaması YouTube Music, sevilen Spotify özelliklerinden birini kullanıcılarla buluşturuyor.

Çevrim içi müzik uygulamaları arasındaki rekabete dahil olan isimlerden YouTube Music, kullanıcılar için uygulamayı geliştirmeye devam ediyor. Uygulamanın en yeni özelliklerinden biri ise kişiselleştirilmiş müzik öneri listeleri. Spotify kullanıcılarının Haftalık Keşif ve Daily Mix gibi listelerle deneyimlediği bu özellik nihayet YouTube’un çevrim içi müzik uygulamasına da gelmiş durumda. Discover Mix isimli yeni liste size hoşunuza gidebilecek yeni sanatçıları öneriyor. Aynı zamanda halihazırda dinlediğiniz şarkıcıların daha az bilinen şarkıları da bu listedeki yerini alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Music gelişmeye devam ediyor

Spotify’ın Haftalık Keşif listesi her pazartesi güncelleniyor ve 30 parçadan oluşuyor. YouTube’un hazırladığı liste ise tam 50 parçalık ve çarşamba günleri yenileniyor. Bunun yanı sıra yeni çıkan şarkıları takip edebileceğiniz New Release Mix de uygulamadaki yerini almış durumda. Bu da Spotify’ın Yeni Müzik Radar’ı listesine benzetilebilir. Spotify’dan farklı olarak bu listenin şarkıcılar her yeni şarkı yayınladığında güncellendiğini kaydedelim. Spotify güncelleme işini cuma günleri yapıyor.

Son olarak uygulamaya bir de Your Mix listesi dahil oluyor. Adından da anlaşılabileceği gibi bu liste halihazırda zaten sevdiğiniz şarkıların derlemesinden oluşuyor. Düzenli olarak güncellense de çok küçük değişimler geçirdiğini belirtelim. Özellik tarayıcı versiyonu, iOS ve Android versiyonu olmak üzere kullanıcılara dağıtılmaya başlanmış durumda. YouTube Music 3 aylık deneme süresinin ardından ayda 13,99 TL‘ye kullanılabiliyor. Spotify’da olduğu gibi aile ve öğrenci paketleri de bulunuyor. Servisle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yeni nesilden ilk konsol göründü! Xbox Series X baştan aşağı yenilenen tasarımıyla karşımızda

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"