Sozialen Medien

#31. Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Belgesel Film Yarışma Jürisi Belli Oldu #SosyalMedya #Tv #BB

31. Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Belgesel Film Yarışma Jürisi Belli Oldu

4-14 Haziran 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek 31. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin Ulusal Belgesel Film Yarışması jürisinde; Nihan Gider Işıkman, Rena Lusin Birmez ve Zeynep Gülru Keçeciler yer alacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen 31. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde, Ulusal Belgesel Film Yarışması jürisi; akademisyen Nihan Gider Işıkman, yönetmen, senarist, yapımcı Rena Lusin Bitmez ve yönetmen, belgesel prodüktörü Zeynep Gülru Keçeciler’den oluşacak.

Nihan Gider Işıkman

“Başkent Üniversitesi, GSTMF, Film Tasarımı Bölüm Başkanlığını yürüten Doç. Dr. Nihan Gider Işıkman, Belgesel Sinema, Belgesel Film Yapımı, Sinemada Yönetmenlik, Sinemada Yapımcılık gibi dersleri sürdürmektedir. Çalışmaları yaratıcı endüstrilerde önemli bir alan olan sinema, belgesel sinema, gerçeğin yeniden sunumu çerçevesinde belgesel sinemada farklı anlatım formları üzerine yoğunlaşmıştır. Yapım ve yönetimini üstlendiği belgesel filmlerle ödüller kazanmış, uluslararası festival programlarında yer almıştır.”

  #Bong Joon-ho’nun 30 Favori Filmi #SosyalMedya #Tv #BB

Rena Lusin Bitmez

“Yönetmen, senarist, yapımcı, fotoğrafçı Rena Lusin Bitmez İstanbul’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesinin ardından Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Tv Bölümünü bitirdi. Tiyatro Araştırma Laboratuvarında (TAL) Ayla Algan, Beklan Algan’dan oyuncu yönetimi, dramaturji, drama eğitimi aldı. Genellikle kendi yazdığı, yönettiği projelerini hayata geçirdi. Sevgi Çıkmazı, İstanbul Meyhaneleri, Suç Senin, Başka Zaman Başka Bir Yer, Gitmek Üzerine Söyleyemediklerim, Savaş ve Barış adlı filmlerinin yapımcılığını, yönetmenliğini, senaristliğini üstlenen Rena Lusin Bitmez Tanrı Göçmen Çocukları Sever mi Anne? filmi ile 38. İstanbul Film Festivali’nde (İKSV) ve 30. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Belgesel Film ödüllerini aldı.”

Zeynep Gülru Keçeciler

1996 Yılında Ankara İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümünden mezun olan Zeynep Gülru Keçeciler, aynı sene TRT Belgesel Programlar Müdürlüğünde Yardımcı Yönetmen olarak göreve başladı. 1998 yılında City Üniversitesinde ‘Çok Kültürlü toplumlarda Medya Politikaları’ üzerine Yüksek Lisansını tamamladı. 2001 yılından beri TRT‘de Belgesel Prodüktörü olarak görev yapmaktadır.

  #Christoph Waltz ve Liam Hemsworth’lu Quibi Dizisi Most Dangerous Game’den Tanıtım Fragmanı Yayınlandı #SosyalMedya #Tv #BB

En İyi Belgesel Film Ödülü olan 20.000 TL için yarışacak ulusal belgesel filmler için son başvuru tarihi 25 Mart 2020. Başvuru koşulları ve formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"