Technologie

Apple’dan gelecek için kilit satın alma – BBApple

Teknoloji devi Apple, 2020’nin ilk alımını yapmış gibi görünüyor. Gelen bilgilere göre firma Xnor.ai şirketini bünyesine katmış durumda.

Apple, ihtiyacı olan ve gelecek gördüğü firmaları rakipleri gibi satın almaya devam ediyor. İşte bu firmaların en yenisi Xnor.ai oldu. Apple’ın bu şirketi satın almak adına tam 200 milyon doları gözden çıkardığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Peki Xnor.ai ne yapıyor? Açıklandığı kadarıyla bu şirket özel yapay zeka sistemleri geliştiriyor. Bu özel yapay zeka sistemlerinin farkı ise cihazlar içerisinde çalışabiliyor olması. Günümüzde birçok yapay zeka sistemi buluta yani internete bağlı dev sunuculara bağımlı olarak görev yapıyor. Xnor.ai ise bir şekilde tüm süreci çevrimdışı çalışır hale getiriyor. Bu sayede akıllı saat ya da diğer giyilebilir ürünler dahi yapay zeka temelli gelişmiş özellikler kazanabiliyor. Apple’ın bu teknolojiyle gelecek ürünlerini internet bağlantısına ihtiyaç duymadan çok daha gelişmiş hale getireceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, kısa süre önce Spectral Edge firmasını da almıştı

Spectral Edge fotoğraf / kamera tarafında özel sistemler geliştiriyordu. 2014 yılında kurulan kurulduğu aktarılan şirket, açıklandığı kadarıyla fotoğraf kalitesini artıran gerçek zamanlı özel algoritmalar geliştiriyor. Bu algoritmaların özellikle düşük ışık fotoğrafçılığına odaklandığı aktarılırken, firmanın geliştirdiği teknoloji sayesinde “kızılötesi” fotoğraf çekilebildiği ve bunun standart fotoğraflar ile harmanlanarak çok temiz / doğru renklerde sonuçlar alınabildiği söyleniyor. Detaylarına burada yer verdiğimiz Bilişimsel Fotoğrafçılık altyapısında çağ atlatacak ve gelecek iPhone’ları kamera / fotoğraf kalitesi açısından çok daha iyi hale getirecek izlenimi oluşturan Spectral Edge, Apple tarafından son dönemde yapılan en önemli satın alımlar arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın 16 inç MacBook Pro modeli


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!