Technologie

Apple’dan gelecek iPhone’lar için heyecanlandıran satın almaiPhone Apple Spectral Edge

Teknoloji devi Apple, 2019 bitmeden önemli bir şirketi daha bünyesine kattı. İngiltere merkezli Spectral Edge artık Apple’ın.


Apple, ihtiyacı olan ve gelecek gördüğü firmaları rakipleri gibi satın almaya devam ediyor. Bu firmaların en yenisi ise Spectral Edge oldu. Spectral Edge için “heyecanlandıran” diyoruz çünkü firma fotoğraf / kamera tarafında özel sistemler geliştiriyor. 2014 yılında kurulduğu aktarılan şirket, açıklandığı kadarıyla fotoğraf kalitesini artıran gerçek zamanlı özel algoritmalar geliştiriyor. Bu algoritmaların özellikle düşük ışık fotoğrafçılığına odaklandığı aktarılırken, firmanın geliştirdiği teknoloji sayesinde “kızılötesi” fotoğraf çekilebildiği ve bunun standart fotoğraflar ile harmanlanarak çok temiz / doğru renklerde sonuçlar alınabildiği söyleniyor. Detaylarına burada yer verdiğimiz Bilişimsel Fotoğrafçılık altyapısında çağ atlatacak ve gelecek iPhone’ları kamera / fotoğraf kalitesi açısından çok daha iyi hale getirecek izlenimi oluşturan Spectral Edge, Apple tarafından son dönemde yapılan en önemli satın alımlar arasında yer alıyor gibi duruyor. Artık biliyorsunuz telefonların kamera kalitesi her şeyden önemli durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iPhone 12 ailesinide fiyat artışına gidecek

Yeni seride karşımıza dört farklı model çıkaracak firma, telefonları 5G altyapısı üstüne kuruyor. 5G donanımlarının model başı üretim maliyetini 30 ila 100 dolar arasında artırdığını belirten analist Ming-Chi Kuo, biliyorsunuz modellerin iPhone 4 tarzı metal çerçeve ile geleceğini de sürekli olarak aktarıyor. İşte bu yeni tasarım ve 5G maliyetinin, telefonların fiyatlarını çok etkilemeyeceği açıklanıyor. Geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Ming-Chi Kuo, 2020 iPhone fiyatlarında aşırı bir artış görmeyeceğimizi aktarıyor. Biliyorsunuz 2019 serisindeki modellerden iPhone 11 699 dolar, 11 Pro ve 11 Pro Max ise 999 dolar ile 1.099 dolara satılıyor. Bu açıdan yeni modellerin de bunların üstüne biraz daha pahalı olacağı tahmin ediliyor. Ancak bu durumun sadece 5G versiyonlar için olacağı iddia ediliyor. Eğer doğruysa 4G versiyonlar da eski fiyatlardan satılabilir. Ancak bu detay henüz netleşmiş değil.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni 16 inç MacBook Pro modeli

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"