Anime || Manga

Black clover (TV) -Anime Tanıtım

Black clover

Black clover ブラッククローバー (Burakkukurōbā) Türkçe çevirisi kara yonca olan 2017 senesinde çıkmış bir animedir. Tür bakımından shonen türü (baş karakterin erkek oldugu animeler) büyücülük,dram,aşk türündedir.

Konusu: uzun zaman önce dünyaya iblisler saldırmış ve bir büyücü çıkıp şeytanları durdurmuş ve onada büyü kralı denmiş. gibi bir temel konuyla başlar.

Başlangıç konumuz yukardada bahsettigim büyü kralından yıllar sonra başlar ,bir gün kilisenin yetimhanesinin kapısı çalar kilisenin papazı kapıda 2 bebek bulur bu bebekler uzun yıllar birlikte kilisede büyürler. (Burda bi not eklemek lazım şuan anlattığmız evrende 1- büyücüler var 2- büyü şovalyeleri var bunların kendilerine ait loncaları (grup evleri) var birde farklı farklı krallıklar var neyse devam edelim) bu 2 çocuk yaşları biraz büyüdükleri zaman büyüyle uğraşmaya başlarlar ancak bu 2 çocuk arasında bir fark vardır uzun boylu ve koyu renk saçlı olan (yuno) büyüye çok yetenekliyken kısa ve beyaz(gri) saçlı olan (asta) hiç büyü gücü yoktur. Zamanla Yuno kendini büyüde geliştirirken Asta’a fiziksel olarak (vucut geliştirme ) ile uğraşır ve artık yaşları iyice büyümüştür ve büyü yapmalarına yardımcı olacak olan büyü kitaplarını almaları gerekir Yuno kendisinden beklendigi gibi en güçlü büyü kitabı olan 4 yapraklı yonca kitabını alır ancak asta kitap alamaz. Yunonun 4 yapraklı kitabını aldıgını duyan birisi Yunoya saldırır. Yuno çaresiz kalır, Asta saldırır, Astada yenemez ama Asta vaz geçmez pes etmez ve adamı yenip 5 yapraklı büyü kitabını alır ve olaylar artık gelişmeye başlar.

Evet şimdi gelelim animenin asıl konusuna:bu 2 arkadaş ,kardeş,dost siz ne derseniz deyin büyü kitaplarını aldıktan sonra büyü şovalyesi olmak için krallık başkentine giderler yolda giderken Asta ve Yuno bir iddiaya girerler iddia şudur kim sonraki büyü kralı olacaktır.Sehre vardıklarında şovalye seçmelerine katılırlar şehirde birsürü lonca vardır seçmelerde loncalara girip büyü şovalyesi olunur ve asta ve yuno loncalar tarafından seçilir.bizim için önemli olan şonca astanın loncasıdır ,loncada toplananların hepsinin bir sıkıntısı vardır ve bu anime boyunca işlenir.

Acaba astamı büyü kralı olacak yoksa yunomu ? Astanın loncasındaki kişiler sorunlarıyla yüzleşebilecekler mi? İzleyip görelim

Son olarak black clover benim görüşüm olarak fairy tail  ile benzerlikler gösterir izleyince göreceksiniz.Her bölümü ayrı bir macera ayrı bir heyecan,komedi unsurları var eyleneceksiniz yani.Asta bir sürü düşmanla karşılaşacak onları yene bilecekmi görecegiz

Bu arada black clover hala güncel yayında her salı yayınlaniyor

İmza. Davutads

Daha çok anime makalesi okumak isterseniz anime manga kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!