Technologie

BMW’den büyük elektrikli otomobil satış açıklaması!BMW elektrikli otomobil

Dünyanın en büyük otomobil firmalarından Almanya merkezli BMW, elektrikli otomobil pazarının da en önemli isimleri arasında yer alıyor.

Biliyorsunuz firma çok uzun zamandır elektrikli otomobil modelleri üretiyor ve satıyor. Peki bu konuda son durum ne? Firmadan yapılan taze açıklamaya göre bugün itibariyle 500 bin adet elektrikli otomobil satılmış durumda. Şu an yollarda 500 binden fazla elektrikli BMW bulunuyor ve bu da temiz gelecek için büyük önem arz ediyor. Evet elektrikli otomobiller elektrik üretim yollarımız ve lityum iyon piller nedeniyle tamamen çevreci değil. Ancak yine de içten yanmalı motorlu araçların salınımlarını günden güne ortadan kaldırmak, özellikle büyük şehirleri daha yaşanabilir hale getirmek için kilit önem arz ediyor. 2021 itibariyle bu rakamı milyon seviyesine taşımak istediğini aktaran firma, bu durumdan elbette gururla söz ediyor. Gelecek elektrikli otomobillerden geçiyor ve BMW başta olmak üzere birçok firma bu konuda dev adımlar atıyor. Alanın öncüsü ise halen Tesla gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW en son araçlarına vereceği Android Auto desteği ile sevindirmişti

BMW, biliyorsunuz en sonunda otomobillerine Android Auto desteği getiriyor. BMW OS 7.0 ve üstü işletim sistemine sahip tüm araçlara gelecek Android Auto için yine de uzun bir süre beklenmesi gerekiyor. Çünkü gerekli güncellemenin ancak 2020 Temmuz ayında gönderileceği açıklanıyor. Uzun süredir sadece iPhone temelli Apple CarPlay sunan ve Android akıllı telefon kullanıcılarını bu konuda oldukça kızdıran firmanın, Android Auto konusunda bir sınırlaması bulunuyor. Kurulan sistem ilk aşamada sadece kablosuz olarak çalışacak deniyor. Yani sürücülerin kablosuz Android Auto destekli bir telefona ihtiyacı bulunuyor. Ancak burada kapı kapatılmış değil. Firmanın standart kablolu bağlantıya da destek vereceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Üç boyutlu yazıcı ile hazırlanan araç


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!