Sozialen Medien

#Chernobyl’in Yaratıcısı Craig Mazin ve HBO, The Last of Us Dizisi İçin Yeniden Bir Araya Geliyor #SosyalMedya #Tv #BB

Chernobyl’in Yaratıcısı Craig Mazin ve HBO, The Last of Us Dizisi İçin Yeniden Bir Araya Geliyor


HBO, son yılların en başarılı video oyunlarından The Last of Us’ın diziye uyarlanacağını duyurdu. Diziyi Chernobyl dizisinin senaristi Craig Mazin ve oyunun yaratıcılarından Neil Druckmann hazırlayacak.

Eğlence sektörünün önemli bir parçası olan ve hâlihazırda sağlam hayran kitlelerine sahip oldukları için ekrana uyarlanmaları için Hollywood stüdyolarının da odağında olan video oyunları, bugüne kadar pek çok kez sinemaya uyarlandı. Her ne kadar bu uyarlamalar çoğu zaman hayal kırıklığıyla sonuçlansa da Hollywood video oyunları sinemaya uyarlama ısrarından vazgeçmedi. Böylece Resident Evil, Tomb Raider, Silent Hill, Warcraft, Sonic the Hedgehog gibi filmler ortaya çıktı. Üstelik Uncharted, Mortal Kombat, Borderlands gibi daha pek çok video oyunu uyarlaması da yolda.

  #Jüpiter Gezegeni Hakkında Şaşırtıcı 30 Gerçek

Ancak ilginç bir şekilde, popüler olan her oyunu sinemaya uyarlamak isteyen Hollywood stüdyoları, bugüne kadar bir video oyunundan uyarlanan kayda değer bir diziye imza atmadı. Son yıllarda televizyon dünyasıyla sinema arasındaki çizginin gitgide bulanıklaşması bile bu durumu pek değiştirmedi. Ancak gelen son haberler bu durumun çok yakında değişeceğini gösteriyor. Zira Game of Thrones, True Detective, Watchmen gibi kaliteli dizilere imza atmasıyla tanınan Amerikan kablolu kanalı HBO, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla The Last of Us dizisinin yolda olduğunu duyurdu.

HBO’nun The Last of Us Dizisini Craig Mazin ve Neil Druckmann Hazırlıyor

Dikkat çekici oyunlara imza atan Naughty Dog stüdyosu tarafından geliştirilen ve 2013 yılında Sony’nin PlayStation oyun konsollarına özel olarak satışa sunulan The Last of Us, o yılın en beğenilen oyunlarından biri olmuş ve uzun süre en çok satan video oyunlar arasında yer almıştı. Oyunseverler tarafından beğeniyle karşılanan The Last of Us, hâlâ en popüler video oyunları arasında yer almaya devam ederken, mayıs ayında çıkacak devam oyunu The Last of Us Part II’dan bu yılın en heyecanla beklenen video oyunlarının başında geliyor.

  #Yeni Korku Komedi Dizisi The Baby

The Last of Us, oyunseverleri ortaya çıkan bir salgın sonrası insanların mutasyon geçirerek yamyamlaşmış canavarlara dönüştüğü distopik bir geleceğe götürüyor ve Ellie adından genç bir kızı hem insanlardan hem de bu canavarlardan koruyarak milislerin karargahına götürmesi istenen Joel’in hikâyesini anlatıyor. Haftalar önce ısırılmış olmasına rağmen dönüşüm geçirmemesiyle insanlık için umut olan Ellie ve Joel’un yolculukları beklenenden çok daha uzun sürerken, ikili arasında sürpriz bir baba-kız ortaya çıkmaya başlıyor.

Look for the light. @clmazin and @Neil_Druckmann to develop the series adaptation of #TheLastOfUs, coming soon to HBO: https://t.co/z9c2h86EYw pic.twitter.com/AkT6fET4Im

— HBO (@HBO) March 5, 2020

Kıyamet sonrası bir dünyada geçmesi ve ele aldığı hikâyeyle uzun soluklu bir diziye uyarlanmaya oldukça elverişli olan The Last of Us’ın dizi uyarlamasını Chernobyl dizisiyle adından övgüyle söz ettiren Craig Mazin ve oyunun yaratıcılarından olan Neil Druckmann hazırlıyor.

Dizi henüz HBO’dan ilk sezon için resmi onay almamış olsa da, projenin daha şimdiden HBO’nun Twitter hesabından duyurulmuş olması kanalın bu projeye onay vermeye oldukça sıcak baktığını gösteriyor. Merakla beklenen The Last of Us dizisi ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"