Allgemeines

#Dünyanın En Pahalı 10 Hediyesi! #SosyalMedya #Tv #BB

Dünyanın En Pahalı 10 Hediyesi!

Ufak hediyeler ve sürprizler hayatımıza renk katar. Şimdi göstereceğimiz hediyeler o kadar lüks ve pahalı ki gözlerinize inanamayacaksınız. İşte sizler için dünyanın en pahalı hediyelerini araştırdık ve derledik.


1. Bilgisayar Faresi – 24180 $

Bazı insanlar sadece bilgisayarlarını satın aldıkları zaman yanında gelen fareyi kullanırlar ve ancak üzerine kahve dökülüp çalışmadığı zaman yenisini alırlar. İsveçli iş adamı Pat Says’in ürettiği ve aynı zamanda lüks bir aksesuar olarak gördüğü bilgisayar faresinin fiyatı $24180′dır. 18 karat altın ve 59 adet elmasla süslenmiş bu fare; 3 butonlu, optik tekerlekli, PC ve Mac ile USB veya PS/2 bağlantısı olan, 800 dpi çözünürlüklü ve 3 yıl garantilidir. Elmas Çiçeği ve Serpilmiş Elmas adında iki farklı tasarımı bulunan fare; isteğe bağlı olarak sarı, kırmızı veya beyaz altından üretilebiliyor.

bilgisayar-faresi.jpg


  #Vadeli İşlem Boşluğunu Dolduran Bitcoin 12.000 Dolara Göz Kırptı

2. Oyuncak Ayı – 71500$

Steiff adlı şirket 125. yılını kutlamak için bu $71500 değerindeki oyuncak ayıyı üretmiş. Tüyleri ince lif şeklinde altın parçacıklarından oluşan ayının ağızı som altından oluşmaktadır. Gözleri 20 adet küçük elmastan, göz bebekleri de safirden yapılmış. Bu mücevher deryası olan ayıdan sadece 125 adet üretilmiş.

oyuncak-ayi.jpg


3. Ev – 2 milyar $

Mukesh Ambani’nin yeni evi Antilla, Hindistan’ın Mumbai şehrinde yoksul bir kasabada bulunmaktadır. 171 metre yüksekliğindeki bu evde, 168 arabanın park edilebileceği 6 katlı bir garaj bulunuyor. Ev içerisinde, Ambani ailesinin her ferdine özel şahsi sağlık klinikleri de bulunmaktadır. Camdan kuleler, panik odası, sinema ve her katta bahçeler evde bulunan diğer özellikler. Ambani ailesi evde 600 kişilik bir personel kadrosu çalıştırmaktadır.

ev.jpg


  # Bitcoin klettert über 38.000 US-Dollar und XRP feiert „Auferstehung“

4. Araba – 1.25 milyon $

Eğer araba tutkunuysanız ve garajınızdaki McLaren F1 artık sizi tatmin etmiyorsa, Bugatti Veyron’u deneme zamanı gelmiş demektir. Dünyanın en pahalı arabası Veyron’a $1.25 milyon vererek sahip olabilirsiniz. 1001 beygir, 4 adet turbo ateşleyici ve W-16 motoru bulunan bu hız makinası; 2.5 saniyede 100 km/s hıza ulaşabiliyor ve maksimum süratı olan 400 km/s’e 55 saniyede çıkabiliyor.

araba.jpg


5. Cep Telefonu – 2.4 milyon $

Avusturyalı kuyumcu Peter Aloisson’un ürettiği ve iPhone 3G Kings Button adını verdiği bu telefon; 6.6 karat elmaslar ve telefonun her köşesine yerleştirilen 138 adet beyaz altınla dünyanın en pahalı telefonu olmuş. Şimdi tek sorun bu telefona $2.4 milyon verebilecek müşteriyi bulmakta.

telefon.jpg


  #11 ziemlich gute BR Dokus, die ihr euch unbedingt anschauen solltet

6. Elmas Yüzük – 16.26 milyon $

Yine Chopard tarafından üretilen bu elmas yüzük; özenle işlenmiş, 18 karat beyaz altın halkası olan, oval mavi elmas taşı bulunan ve $16.26 milyon değerinde bir hediyedir. Dünyanın en pahalı yüzüğü olan bu elmas yüzüğün mavi elması, bor madenlerinden çıkarılmış.

elmas-yuzuk.jpg


7. Kol Saati – 25 milyon $

Evet o bir kol saati ve o tam olarak $25 milyon değerinde. Chopard tarafından üretilen bu saatin üzerinde; 15 karat pembe elmas, 12 karat mavi elmas ve 11 karat beyaz elmas bulunmaktadır. Ayrıca toplamda 163 karatlı sarı ve beyaz küçük elmaslarla da süslenmiş bu saat, tarihin en pahalı kol saati olmayı hak ediyor.

kol-saati.jpg


  #Gündemden düşmeyen SUSHI için çarpıcı rapor: Adil fiyatı 0.31 dolar!

8. Parfüm – 215 Bin $

Parfümler, doğum günlerinin veya özel günlerin vazgeçilmez hediyelerindendir. İngiliz bir tasarımcı olan Clive Christian’ın „İmperial Majesty“ adlı parfümü dünyanın en pahalı parfümü olarak Guinness Rekorlar kitabına girmiştir. Parfümün şişesinde, 18 ayar altın ve 5 karat elmas bulunuyor. Sadece 5 adet üretilmiş olan bu parfüm, büyüleyici bir kokuya sahip.

parfum---$-215-bin-dolar.jpg


9. Sütyen – $ 10 Milyon

Victoria’s  Secret’ın Angels Collection’dan esinlenerek tasarladığı bu sütyen, oldukça göz kamaştırıyor. Büyüleyici gözüken sütyen, 18 ayar beyaz altın ve 2900 adet beyaz elmasla işlenmiş olan tasarım harikası sütyende toplam 112 karat taş bulunmaktadır. Ayrıca sütyenin ortasında armut şeklinde 70 karat elmas bulunmakta.

sutyen-10-milyon-dolar-001.jpg


  #El Sembolünün Anlamı Nedir? - İnançlara Göre El Sembolünün Anlamı

10. Şarap – 275 Bin $

275 bin dolar fiyatıyla dünyanın en pahalı şarabı olan Shipwrecked 1907 Heidsieck’in olgunlaşması yaklaşık olarak 80 yıl sürmektedir. Yıllanmış bir şarap olarak 1916’da Rus imparatorluğu ve ailesine hediye olarak gönderilmiştir.

sarap---275-bin-.jpg

Önerilen İçerik; Para Saçan Ünlü Zenginlerin Yaptığı 10 Ultra Lüks Harcama

BuradaBiliyorum.Com / Sosyal Fayda

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"