Allgemeines

#Facebook Yaklaşan ABD Seçimlerine Yönelik Manipülasyon Yapan Çinli Hesapları Kaldırdı

Inhaltsverzeichnis

Facebook Yaklaşan ABD Seçimlerine Yönelik Manipülasyon Yapan Çinli Hesapları Kaldırdı

Reklamsız Dizi Film izlemek isterseniz Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi ziyaret edebilirsiniz .

Sosyal medya devi ABD Başkanlık Seçimleri ile alakalı paylaşım yapan Çin merkezli hesapları kaldırdığını açıkladı.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, her gün milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Platformda hemen her konuya dair paylaşım ve içeriğe rastlamak mümkün. Günümüzde sosyal medya uygulamaları bilginin yayılmasında önemli rol oynuyor. Bu durumun kötüye kullanıldığı durumlara da sıkça rastlanıyor.

2016 yılında düzenlenen ABD seçimlerinde Facebook kullanıcı verilerini Cambridge Analytica ile paylaştığı gerekçesiyle hakim karşısına çıkmıştı. Çok sayıda kişinin hesabını kapatmasına neden olan bu olay sebebiyle Facebook, FTC tarafından 5 milyar dolar ceza ile karşı karşıya kalmıştı.

Bilindiği üzere 3 Kasım’da ABD Başkanlık Seçimleri düzenlenecek. Mevcut başkan Donald Trump ile Joe Biden seçimde kozlarını paylaşacak. Sosyal medya devi geçmişte yaşanan olayların tekrarlanmaması adına bu sefer işi sıkı tutuyor. Yapılan açıklamada seçimlerle alakalı paylaşımlarda bulunan Çinli hesapların kaldırıldığı belirtildi.

Çin Merkezli Hesaplar Kaldırıldı

Çin Merkezli Hesaplar Kaldırıldı


Son dönemde ABD ile Çin arasında yaşanan ticari ve siyasi gerilim hemen her alanda etkisini gösteriyor. Huawei, TikTok ve WeChat gibi Çin merkezli teknoloji ve sosyal medya devlerine yönelik ABD ambargosu bunun en net örnekleri olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak Facebook, 3 Kasım ABD Başkanlık Seçimleri öncesi konuyla alakalı paylaşımlarda bulunan Çin merkezli bazı hesapları kaldırdıklarını açıkladı.

Facebook Siber Güvenlik Şefi Nathaniel Gleicher açıklamasında, “Güvenlik politikamızı ihlal ettiği için, Çin kaynaklı ağlara ait bazı gerçek olmayan hesapları kaldırdık.” ifadelerine yer verdi. Gleicher söz konusu hesapların hem cumhuriyetçileri hem de demokratları destekleyen paylaşımlarda bulunduğunu vurguladı.

Bu paylaşımları yapan 6 Instagram, 11 Facebook sayfası ve 9 grupta tespit edilen 155 kişi hesabının askıya alındığı belirtildi. Sosyal medya devi açıklamasında ABD siyasetine müdahale etme sebebiyle ilk kez Çinli hesapları kapattığının altını çizdi. Facebook blog sayfasındaki açıklamasında kaldırdığı hesaplardan bazılarının ekran görüntülerini yayınlayarak ayrıntılı bilgi vermeyi ihmal etmedi.


Sosyal Medya

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"