Technologie

Facebook’tan oyun konusunda büyük hamleFacebook PlayGiga

Sosyal medya devi Facebook, ortaya çıktığı kadarıyla oyun tarafında önemli bir satın almaya imza attı. Firma bu alana büyük önem veriyor.

Facebook, gelen bilgilere göre İspanya merkezli oyun firması PlayGiga‘yı satın almış durumda. Orta Doğu ve özellikle Avrupa’da faaliyet gösteren “bulut temelli oyun firması” PlayGiga, Facebook’un bu alanda ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Bu satın alma için 78 milyon dolarlık bir ödeme yaptığı aktarılan sosyal medya devi, süreci direkt olarak kendisi de doğruluyor. Bu hamlenin arkasında tahminlere göre direkt olarak Facebook’un içerisinde oynanabilecek oyunlar yaratmak yer alıyor. Biliyorsunuz Google Stadia gibi servislerin etkisiyle oyunlar / oyunculuk buluta yani internet üstünden oynama tarafına taşınıyor. Görünüşe bakılırsa Facebook bu alanda da aktif olarak yer almak istiyor. Bu da elbette kişiler için güzel görünüyor. Servislerin / alternatifleri artması her zaman olumlu sonuçlar veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook en son yine bir skandal ile gündeme gelmişti

Kısa süre önce yaklaşık olarak 29 bin kadar Facebook çalışanın başta banka verileri olmak üzere kişisel bilgileri, şifrelenmemiş bir sabit disk aracılığıyla çalındı. Bir çalışanın otomobilinden çalındığı aktarılan bu sabit disk, gelen bilgilere göre tam olarak banka hesap numaraları, çalışan isimleri, sosyal güvenlik numaralarının son dört rakamı, maaşlar ve ikramiyeler hakkında önemli verileri içeriyordu. Bu sabit disk içerisinde normal kullanıcılara yönelik hiçbir bilginin yer almadığını özellikle aktaran firma, olayın direkt olarak çalışan verilerini çalmaya yönelik spesifik bir hırsızlık olmadığını aktarıyor. Firmanın bu verileri neden şifrelenmemiş bir sabit disk içerisinde taşıdığına halen akıl sır ermiyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!